Ракета "Сармат": чому російську суперзброю ніхто не боїться

24 травня 2022, 10:10
Читать новость на русском

Після фактичної поразки російських окупантів у війні проти України та усвідомлення факту повного фіаско у звичайній війні низка російських офіційних осіб у форматі масової істерії стали погрожувати країнам Заходу ядерною зброєю.

Все частіше інструментом цього знищення згадуються види зброї, яка не стоїть на озброєнні російської армії. Наприклад, російські пропагандисти почали згадувати про ракету "Сармат", яка нині лише проходить випробування і навряд чи продовжить їх проходити, але про це трохи пізніше.

Читайте також Росія вирішила "зв'язати" Україну новою спецоперацією

Погрози заднім числом

Річ у тому, що минулого тижня такий діяч, як Дмитро Рогозін, заявив, що незабаром на бойове чергування буде поставлено близько 50 нових міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) "Сармат", а серійне постачання ракети планується розпочати до кінця осені цього року.

Однак слова Рогозіна, як це часто у росіян і буває, не більше ніж струс повітря, нічого спільного з реальністю не має. Але все за порядком.

Насамперед нагадаю, що перші випробування МБР "Сармат", які планувалися на 2016 рік, були проведені тільки 2018-го, а відновилися лише 2020-го року. Такі затримки були викликані великою кількістю технічного та технологічного характеру проблем, що виникали у рамках підготовки ракети до випробувань.

"Авангард" тягне на дно

Фактично, "Сармат" не вступив у дію на момент, коли на озброєння було вже прийнято комплекс "Авангард". Своєю чергою, комплекс "Авангард", що нібито невразливий і "не має аналогів у світі" та яким у форматі мультика свого часу лякав Захід президент Росії, повинен був встановлюватися саме на "Сарматах".

І ось тут починається найцікавіше.

Російські ракетники вийшли із ситуації із запізнілим "Сарматом" тим, що комплекс "Авангард" було вирішено до 2027 року встановлювати на старих радянських МБР УР-100Н УТТХ, що не випускаються з 1985 року. Згідно з планом поставок "Авангардів", у війська з 2019 до 2027 року буде передано у кількості 12 одиниць.

Пан Рогозін змушений розповідати казочки / "Роскосмос"

Тобто виникає питання, якщо план було складено на кілька років уперед, про яке таке виробництво МБР "Сармат" у кількості 50 одиниць може йтися, якщо всього "Авангардів" буде вироблено 12?

Що по санкціях

Але навіть не цей дивний факт-невідповідність викликає головне питання, а те, що до складу МБР "Сармат" входить чимала елементарна електронна база іноземного виробництва. Простіше кажучи – іноземні мікросхеми та мікроелементи.

Тобто виробництво МБР "Сармат" завдяки санкціям на сьогодні може бути не більш ніж штучним і не факт, що наявних запасів мікроелементів вистачить навіть на ракети в рамках випробувань.

Клоунада

Що ж ми маємо? Рогозін лякає світ пів сотнею ракет, які не завершили випробування і навряд чи завершать, а навіть якщо й завершать, то необхідної кількості бойових комплексів для них у найближчі 10 років точно не буде зроблено?

І це я ще не згадав того факту, що комплекс "Авангард" так само критично залежить від західних мікросхем і плани постачання їх у війська, навіть на старій радянській ракеті, вже зриваються.

Володіючи цією інформацією, одне задоволення слухати Рогозіна.

На боці Росії воюють неонацисти – дивіться відео: