Ракета кружляла Україною: яку тактику використали росіяни нещодавно
16 квітня окупанти запустили ракету, яку виявили на Полтавщині. Пізніше її зафіксували на Черкащині, а потім вона знову розвернулася на Полтавщину. Така зміна напрямку сталася не просто так.
Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь, зауваживши, що, ймовірно, так окупанти перевіряли українську ППО.
Дивіться також На порятунок є лічені хвилини: що відомо про ракети "Іскандер", якими Росія вдарила по Чернігову
Навіщо Росія запустила одну ракету
Як наголосив Самусь, найімовірніше, такий запуск стався, аби виявити, де працює українська ППО. Сам протиповітряний захист складається з двох частин: з радарів та зенітних ракетних комплексів.
Зрозуміло, що в ідеалі радіолокаційне поле мало б перекривати усю територію України. Але наша держава має брак радарів та брак систем. Тому важливо, аби міжнародні партнери і надалі посилювали українську ППО.
Коли росіяни запускають ракету, вони дивляться, де починають працювати радари та де загалом проявляє активність українська ППО. Так вони можуть вираховувати маршрути, аби знати, де саме обійти радари, залишаючись непомітними,
– сказав Самусь.
Ракетні обстріли України: коротко
- Вранці 17 квітня російські окупанти завдали трьох ракетних ударів по центру Чернігова. На жаль, вже відомо про десятки постраждалих, а також – про 15 загиблих. Ворожі ракети пошкодили будинки, університет та лікарню.
- Нещодавно президент Володимир Зеленський розповів деталі обстрілу Трипільської ТЕС у Київській області. На об'єкт летіло аж 11 ворожих ракет. 7 з них вдалося збити. Але інші 4 влучили в ТЕС, бо в ЗРК, який захищав об'єкт, закінчилися протиракети.
- Російські ракети інколи падають і на території країни-агресорки. Нещодавно там зафіксували, ймовірно, ракету Х-101, яка впала у Волгоградській області. Окупанти часто використовують саме ці ракети для ударів по Україні.