Ракетний удар по житловому сектору Дніпра: що відомо про обстріл 26 листопада
Російська армія 26 листопада запустила ракети по приватному сектору Дніпра. Внаслідок ракетного удару є постраждалі та загиблий.
Внаслідок прильоту інфраструктура міста, на щастя, не постраждала. Що відомо про ракетну атаку по Дніпру – читайте у матеріалі 24 каналу.
До теми Удари продовжуватимуться: чи може Україна залишитися без світла на понад тиждень
Чим атакували росіяни
Повітряну тривогу у місті оголосили лише після вибуху, тому припускають, що росіяни могли атакувати надзвуковою зброєю. Наприклад, ракетами Х-22, "Кинджалом" або "Оніксом".
При запуску цих ракет сигнал повітряної тривоги може не спрацювати. Активіст Сергій Стерненко припускає, що удари по Дніпрі були скоєні старими ракетами. Ймовірно, мовиться про Х-22, які не є точними.
Наслідки ракетного удару по Дніпру / Фото Офіс Президента
Які наслідки ракетного удару
Мер Борис Філатов розповів, що комунікації та інфраструктура не постраждали. Однак в частині міста зникло світло. Було автоматичне вимкнення кількох трансформаторів.
Згодом Резніченко повідомив, що відомо про 10 зруйнованих приватних будинків, ще 20 – пошкоджені. Радниця начальника Дніпропетровської ОВА Наталія Бабаченко повідомила, що від ракетного удару постраждав житловий сектор у двох районах міста.
Вибух спричинив пожежу. Постраждалу жінку витягли з-під завалів та доставили до лікарні.
За інформацією правоохоронців, ракетний удар завдали по приватному сектору в Амур-Нижньодніпровському районі.
Що відомо про постраждалих і жертву
Станом на 15:00 очільник ОВА повідомив, що до лікарів звернулися уже 13 людей, які постраждали через ракетний удар по Дніпру. У лікарні перебувають троє. Серед них є 17-річний юнак та 77-річна жінка.
У неділю 27 листопада об 12:17 надійшло нове повідомлення від глави ОВА Валентина Резніченко. Він зазначив, що внаслідок ракетного удару загинула одна людина. За словами високопосадовця, її тіло рятувальники дістали з-під завалів складів, які зруйнував ворог своїм ударом.
Під час удару люди перебували на вулиці. Місцеві жителі стояли недалеко під місця ракетного удару, після цього пролунав ще один вибух. На вулиці почалась паніка і тиснява.
На місці прильотів працюють усі служби. Рятувальники розбирають завали. Є ймовірність, що там може знаходитися людина.
Офіс Генпрокурора розпочав розслідування
Дніпропетровська обласна прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни.
За попередніми даними, постраждали дев'ятеро містян. Внаслідок ворожої атаки пошкоджено та зруйновано приватні будинки, господарчі споруди.
Реакція Зеленського
Пізніше президент Зеленський прокоментував ракетні удари по Дніпру. Він сказав, що державі-терористу вже давно слід було усвідомити: ми ніколи не віддамо своєї свободи.
За словами глави держави, за всі страждання, які Росія принесла на нашу землю, обов'язково доведеться відповідати.
Як Україна оговтується від останньої масованої атаки
- В українській енергосистемі досі суттєвий дефіцит електроенергії, однак фахівці роблять усе можливе, аби врегулювати ситуацію. Голова ДТЕК Мережі Олександр Фоменко повідомив, що вже 28 листопада Україна повернеться до старих графіків відключення світла.
- Крім того, енергетики відновлюють пошкоджені електростанції. В Міжнародному агентстві з питань атомної енергетики зазначили, що станом на 25 листопада відновили свою роботу всі атомні електростанції на території нашої держави.
- Гендиректор Yasno Сергій Коваленко констатував, що через російські обстріли є випадки, коли люди не мають електрики по декілька днів. Головна мета зараз – зробити так, аби світло з'являлось у кожній оселі бодай на 2–3 години.