Реабілітація військових: як в Україні бійці повертаються до мирного життя
В Україні створюється система психологічної реабілітації ветеранів АТО, але поки що обсяги допомоги, яку надають місцеві соціальні центри є мінімальними.
Боєць Аскольд був демобілізований ще у серпні минулого року, однак і досі ходить у камуфляжі та чекає на посвідчення "учасника бойових дій".
Саме цей документ є зеленим світлом для отримання пільг, на які може розраховувати військовий. У тому числі і на психологічну реабілітацію від держави.
Якщо бачити на власні очі кров і смерть товаришів, без вагань стріляти у ворога — нерви витримують не у всіх.
Ті чи інші психологічні проблеми відчуває кожен п'ятий фронтовик. Ветерани часто не знаходять собі місяця у мирному житті і звертають на криву стежку криміналу.
Аскольд опановує фах психолога і сам допомагає бійцям на фронті. Каже, що раніше все трималося на плечах волонтерів. Зараз цю ношу беруть на себе і державні органи.
Читайте також: Волонтер підкорила мережу ефектним фото з українським прапором
Влада майже з нуля створює систему психологічної реабілітації. Щоб отримати таку допомогу бійцю слід звернутися до місцевих соціальних центрів.
У розвинених країнах вже давно сформувалася чітка система психологічної допомоги для військових.
Наприклад, у США в кожному підрозділі працює штатний психолог, а після бойових завдань воїни проходять обов'язкові посттравматичні тренінги.
Бійців, які пройшли Ірак чи Афганістан, чекають сучасні реабілітаційні комплекси, де з ними працюють психологи.