Реформа СБУ не буде йти гладко, – виконавчий директор Transparency International
Верховна Рада 28 січня у першому читанні проголосувала законопроєкт про реформування Служби безпеки України. Виконавчий директор організації Transparency International Андрій Боровик вважає, що найбільше підводних каменів буде саме в імплементації цього документу.
Джерело: 24 канал
Він припустив, що реформа СБУ не буде впроваджуватися без перешкод, зважаючи на позицію її очільника Івана Баканова.
Читайте також Рада попередньо схвалила реформу СБУ: що може змінитися
Андрій Боровик пригадав, що голова Служби безпеки доволі сильно критикував реформу. Зокрема, мовить про позбавлення СБУ можливості розслідувати деякі злочини.
Тому, я думаю, що реформа не буде йти гладко,
– зазначив він.
Втім додав, що все-таки наразі зарано говорити про те, наскільки СБУ на практиці буде сприяти чи опиратися цьому.
СБУ не реформували за всі роки незалежності, – Боровик
Виконавчий директор Transparency International розповів, що ця система не зазнавала жодних реформ за всі роки незалежності. "Навіть генеральну прокуратуру у 2015 – 2016 роках намагалися реформувати, але до СБУ руки не доходили", – пригадав він.
І наголосив, що не варто очікувати результати протягом року. Адже ця реформа триватиме досить довго, зважаючи на функції, які виконує цей орган.
Зверніть увагу! Міжнародна організація Transparency International, яка має представництво і в Україні, щорічно публікує рейтинг сприйняття корупції в різних країнах. Українські експерти додають до рейтингу свої рекомендації. Саме реформа СБУ і позбавлення її можливості розслідувати економічні злочини останні 3 роки була в рекомендаціях.Що передбачає реформа Служби безпеки України
- Як зазначають автори у пояснювальній записці, законопроєкт потрібний для підвищення інституційної спроможності СБУ із забезпечення державної безпеки.
- Заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь в одному з інтерв'ю підкреслив, що у новій структурі не передбачено головні управління "К" та КЗЕ, і СБУ не братиме участі у досудовому розслідуванні корупційних та економічних злочинів. Також реформа передбачає плавне скорочення і демілітаризацію Служби.