Регулятор повинен тарифами стимулювати інвестиції в енергогенеруючі компанії, — нардеп
При формуванні плану Кабінету міністрів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2015/1016 року має бути повністю знято питання імпорту електроенергії з Російської Федерації.
Про це заявив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка", член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Ігор Насалик на комітетських слуханнях з проблем теплової генерації.
За його словами, при наявності власних потужностей в українській енергосистемі не повинно бути імпорту при наявності власних потужностей, які змушені простоювати під час подачі імпортної електроенергії.
"Ми закуповували (імпорт) і вдень, і вночі. І це в той час, коли у нас є Центренерго, яке може генерувати 7,5 тисяч МВт-год. А в період січня-лютого виходило 600-700 МВт. Де решта потужності? Ми дійшли до того, що Вуглегірську (Вуглегірська ТЕС) зупинили. Ми пішли шляхом, який веде в глухий кут", — вважає нардеп.
На його думку, тариф для ТЕС повинен покривати витрати енергокомпаній на модернізацію потужностей.
"Регулятор (НКРЕКУ) повинен тарифами стимулювати інвестиції в енергогенеруючі компанії. Якщо ви вкладаєте кошти, модернізуєте станцію, а вам зменшують тарифи, то ви навіть не можете розрахуватися з кінцевим споживачем", — говорить Насалик.
Нардеп вважає, що сьогоднішня політика Міненерго призводить до планомірного знищення вітчизняної генерації, оскільки при нинішньому тарифі для теплової генерації компанії не мають власних коштів не тільки на ремонти та реконструкції, але і на закупівлю палива.
"Ми зношуємо основні засоби виробництва, зменшуємо коефіцієнт корисної дії вироблення електроенергії, нам затверджують тарифи, і ми йдемо до того, що знищуємо ТЕС. Я бачив загальний погляд міністерства енергетики на те, як буде фінансуватися реконструкція. Передбачено — за рахунок власних коштів. Які засоби, коли вони кредити беруть на закупівлю вугілля!", — обруюється Насалик.
Як повідомлялося раніше, в галузі теплової генерації склалася кризова ситуація, за якої ТЕС не мають достатньо коштів для закупівлі палива, а також відчувають гострий дефіцит вугілля антрацитових марок, заблокованого в зоні АТО.
Учасники ринку критикують Міненерго і НКРЕКУ за бездіяльність в частині розблокування вугілля з зони АТО, а також за зниження тарифів на електроенергію, вироблену ТЕС, в той час як їхній тариф не покриває паливну складову, через що вони працюють у збиток.