Революція гідності: як Майдан змінив долі українців
Сьогодні виповнюється 3 роки як українці вийшли на Майдан.
Анастасія Розлуцька одна з тих, хто вийшов на Майдан 21 листопада. На ентузіазмі вона простояла до третьої ночі. На заклик вийти на головну площу відгукнулася однією з перших.
Тоді ще громадський активіст Ігор Луценко приїхав на головну площу країни трохи пізніше. Він згадує, що було дуже темно, лунали перші гасла, але ще не було "Слава Україні – Героям слава!".
Цей майдан для усіх був сюрпризом, соціологічні дослідження напередодні свідчили, що більше половини українців не готові до протестів проте був потужний привід – відмова від Євроінтергації і причина – тотальна корупція.
Читайте також: Україна відзначає День гідності і свободи
Люди не довіряли політикам. Недовіра була настільки сильною, що спершу утворилося два майдани. Політичний – на Європейській площі і студентський, біля стели на Майдані.
О 4 ранку 30 листопада "Беркут" розігнав мирний протест. Для студента-історика Віталія Кузьменка – це була перша ніч на Майдані. Хлопця з переломами і струсом мозку забрали у відділок.
Вже після РОВД мені почали надавати медичну допомогу, але лише після цього, як записали в протокол, – пригадав активіст Євромайдану.
Тоді здавалося, що це найгірше, що може трапитися, але вже за півтора місяці загинуть Сергій Нігоян і Михайло Жизневський, а ще за місяць – Небесна сотня.
Анастасія Розлуцька вважає, що найбільшою перегомою буде – це, коли з'явиться список тих, хто стріляв на Майдані
Вона вважає, що Революція гідності ще продовжується. Зараз активістка очолює безкоштовні курси української мови і хоче змінювати країну зсередини. Причини вийти на вулиці втретє не бачить.
А Віталій Кузьменко після Майдану пішов на фронт. На війні заочно закінчив університет і поступив в аспірантуру. Він зараз теж не готовий втретє виходити на Майдан.
Ігор Луценко тепер став депутатом Верховної Ради. Для десятків колишніх активістів Майдан став соціальним ліфтом у політику.