Рейдерство в Україні: як зупинити масові напади на фермерів
Озброєні тітушки та продажні чиновники – проти селянина. На Харківщині стріляють в людей через врожай. П’ятеро поранених і резонанс на цілу країну. Більше сотні молодиків в балаклавах вриваються на підприємство і заявляють фермерам – тепер власники вони.
Найманці зі зброєю в руках закривають ворота, заблоковують входи, підганяють вантажівки аби спустошити сховище. Тут тони зерна на мільйони гривень. Схема відпрацьована. Спершу зловмисники підробляють документи.
Найчастіше – справжній власник нібито дарує своє господарство стороннім людям. Ті одразу ж перепродують підприємство, змінюють дані – в реєстрі починають фігурувати треті особи. А тоді в хід йдуть озброєні тітушки, які заявляють – ви тут ніхто. І це ще не найгірший варіант.
Читайте також: Небезпечне багатство: чому Борислав потерпає від екологічної катастрофи
Заручившись підтримкою народних депутатів "Об'єднання Самопомочі" та громадської організації "Бізнес-Варта", селяни на Харківщині відбивають власне підприємство.
Аграрні пірати працюють по всій Україні – на Київщині, Харківщині, Кіровоградщині. Офіційно заявлено про сотню нападів. Експерти ж кажуть, схожих баталій понад 700 щороку. І часто рейдери діють, ймовірно, за сприяння поплічників у міністерстві внутрішніх справ та юстиції. Аби протидіяти схемі активісти "Бізнес-Варти" закликають підприємців обєднююватись.
Ми даємо рейдерам зрозуміти, або людям, які на цьому наживаються – вже просто, як було раніше – не буде. Прийдеться відповідати,
– заявив народний депутат, фракція "Об'єднання "Самопоміч" Іван Мірошніченко.
Антирейдерські закони в Україні є. Але без політичної волі та рішучих кроків з боки держави зухвалих ділків не зупинити. Чому не розвивається країна, хто захопив владу, і що робити аби зберегти країну? Це головні теми урбан-токс в Черкасах, Кропивницькому та Олександрії.
В Україні є антирейдерські закони
"Є одна проблема – що в нас немає покарання людей за злочини. І це стосується усіх міст нашої країни. У нас правоохоронна система працює тоді, коли це комусь вигідно. Або коли її використовують в політичних переслідуваннях", – наголосив міський голова Львова, лідер "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий.
Читайте також:
Влада вже давно перетворилася на бізнес-проект олігархів. За словами Садового, влада, починаючи з 2000-их років, фактично належить кільком сім'ям в нашій країні. А на місцях, дуже часто є свої місцеві феодали, які по франшизі беруть ті чи інші бренди партії.
Андрій Садовий обіцяє збудувати успішну країну
І саме через таку політику Україна втрачає Крим та частину Донбасу. Якщо би з 90-их років українська влада мала б розвиток Криму в пріоритеті, і не віддавала би Луганську і Донецьку області по франшизі в керування певним олігархам, не було би тої біди, яку ми сьогодні маємо в нашій країні.
Ми маємо державну владу, яка в три рази менш ефективніша, ніж самі люди. Чому люди не можуть відзеркалювати себе у владі? Чому відбувається цей збій? Бо є корупція, є приниження людської гідності, і багато інших речей,
– наголосив Садовий.
Як протидіяти несправедливій системі? Міський голова Львова каже, що важливо мати сміливість брати на себе відповідальність. І вести, бути лідером процесу. Так, луплять тебе зі всіх сторін, обливають брудом, звинувачують, а ти як танк – преш вперед, тому що ти робиш правильні речі.
Статегію успішної країни представляє команда Андрія Садового. Вони пропонують якісний менеджмент, верховенство права, і не боятися. І наголошують – для успіху країни потрібні успішні міста.
Не можливо збудувати успішне місто, не збудувавши успішну країну. А щоб збудувати успішну країну – треба йти на інші виклики,
– розповідає міський голова Львова Андрій Садовий.
Успішні міста – успішна країна.