Режим КТО у Курській області – це спроба Кремля применшити масштаб прориву, – ISW
Джерело:
ISWУ п'ятницю, 9 серпня, у Курській, Бєлгородській та Брянській областях оголосили режим контртерористичної операції. Очолив КТО глава ФСБ Алєксандр Бортніков.
Відповідна операція стала відповіддю на "диверсійно-розвідувальні підрозділи", які проводять "терористичні акти" в Росії – тобто на прорив у Курській області. Раніше режим контртерористичної операції у Бєлгородській області оголошували на один день у травні 2023 року як відповідь на рейд РДК та легіону "Свобода Росії".
Дивіться також У Курській області тривають бої, евакуйовано понад 76 тисяч росіян: що відомо про прорив кордону
КТО замість воєнного стану
Як пише ISW, контртерористична операція дозволяє російській владі вживати ряд заходів, включаючи призупинення або обмеження послуг зв’язку, моніторинг телекомунікаційних каналів, конфіскацію транспортних засобів і проникнення в приватну власність.
Проте Кремль вирішив не оголошувати стан війни проти України чи воєнний стан у регіонах – що могли б стати більш серйозною відповіддю, які б дозволили залучити більші ресурси Росії шляхом ширшої мобілізації.
Кремль, ймовірно, вирішив оголосити контртерористичну операцію – на відміну від воєнного стану – щоб зменшити масштаб українського вторгнення в Курську область і запобігти внутрішній паніці чи негативній реакції — демонструючи небажання Кремля вживати більш радикальних заходів у відповідь до ситуації,
– пише Інститут вивчення війни.
Російські опозиційні ЗМІ пишуть, що адміністрація Путіна рекомендувала російським депутатам і сенаторам не коментувати події в Курській області "до особливого розпорядження" або обговорювати їх якомога стисліше і посилатися лише на офіційні заяви.
Ворожі воєнкори пропонували прямо оголосити війну Україні та критикували рішення Кремля оголосити режим КТО замість воєнного стану. Останній дозволив би владі, зокрема, заборонити мітинги та демонстрації, ввести комендантську годину та організувати виробництво оборонної продукції для військових.
"Владімір Путін неодноразово демонстрував своє небажання повністю переводити російське суспільство на воєнний стан і відмовився від оголошення загальної мобілізації в межах ширших зусиль із запобігання внутрішньому невдоволенню, яке могло б загрожувати стабільність режиму Путіна", – акцентують аналітики.