Травень – ключовий місяць: у ГУР розповіли деталі плану Росії з дестабілізації України
Джерело:
The EconomistРосія постійно намагається проникнути в інформаційний простір України та дестабілізувати ситуацію всередині держави. У ГУР пояснили, чому останній місяць весни може стати ключовим для агресорки у цьому плані.
Заступник начальника відомства генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що травень буде ключовим місяцем у "тришаровому" плані дестабілізації країни. За його словами, головний чинник – військовий.
Дивіться також День без повісток – як нова форма рекрутингу: як спецпідрозділ "Рейнджер" шукає новобранців
Є кілька факторів
Попри те, що Конгрес США із запізненням ухвалив рішення про збільшення військової допомоги, знадобляться тижні, перш ніж вона проникне на лінію фронту. Водночас навряд чи вона зрівняється з російськими запасами снарядів або забезпечить ефективний захист від російських низькотехнологічних, руйнівних керованих авіаційних бомб.
Крім цього, другим фактором є дезінформаційна кампанія Росії в Україні. Вона спрямована на підрив процесу української мобілізації та політичної легітимності Володимира Зеленського.
Його президентський термін умовно закінчується 20 травня. Хоча конституція чітко дозволяє безстрокове продовження його дії у воєнний час, опоненти вже наголошують на вразливості президента.
Третім фактором є невпинна кампанія Росії з міжнародної ізоляції України.За словами Скібіцького, ворог буде розхитувати ситуацію, як може.
Буданов оцінив прогрес ворожої розвідки за 2 роки війни
- Крім активних бойових дій на фронті, триває також безперервна боротьба супротивних розвідок. Кирило Буданов відповів, як змінилася робота російських спецслужб в Україні з початку повномасштабного вторгнення.
- За словами Буданова, окупанти продовжують "вивідувати" необхідні дані і намагатися використати їх задля власного успіху і посилення. На питання журналіста, чи зазнали спецслужби ворога прогресу за два роки війни, генерал підкреслив, що війна – це розвиток.
- Буданов наголосив, що росіяни особливо підсилилися у сфері кібер- та радіоелектронної розвідки.