Росія надає "безпрецедентну військову підтримку" Ірану в обмін на безпілотники, – ЗМІ
Джерело:
NBC NewsРосія надає "безпрецедентний рівень" військової та технічної підтримки Ірану в обмін на постачання Тегераном зброї для війни в Україні. Про це в ЗМІ стверджують високопоставлені представники адміністрації Байдена.
У ЗМІ зазначають, що Росія може надати Ірану передову військову техніку і компоненти, зокрема вертольоти й системи протиповітряної оборони.
Читайте також Кати та відповідальні за вторгнення: Британія і Канада ввели нові санкції проти Росії та Ірану
У США вбачають загрозу не тільки для України
Американські чиновники зазначають, що навесні 2022 року іранські пілоти вчилися в Росії керувати винищувачем Су-35. Це може вказувати на те, що Іран "може почати отримувати літаки протягом 2023 року".
В адміністрації Байдена також вважають, що Росія прагне співпрацювати з Іраном у розробці озброєнь, зокрема в контексті можливого створення спільної лінії виробництва безпілотників на російській території.
Це партнерство становить загрозу не тільки для України, але й для сусідів Ірану в регіоні. Ми поділилися цією інформацією з партнерами на Близькому Сході та в усьому світі,
– сказав американський чиновник на умовах анонімності.
Протидія партнерству
У США розглядають варіанти для протидії партнерству Тегерана й Москви. Зокрема, планують об'єднання групи країн-однодумців для обговорення ірансько-російського військового співробітництва" та працюють з іншими країнами, щоб гарантувати, що Росія та Іран не зможуть переміщати обладнання, зброю або гроші через їхню територію.
Співрозмовник NBC News зазначив, що США накладає санкції на суб'єктів, причетних до передачі іранських дронів Росії для використання в Україні. "Ми оцінюємо подальші кроки, які можемо зробити стосовно експортного контролю, щоб обмежити доступ Ірану до чутливих технологій", – додав він.
Що відомо про партнерські стосунки Москви з Тегераном
- Нагадаємо, що вже декілька місяців Росія активно використовує іранські безпілотники на війні в Україні.
- Кремль хоче перекрити гостру нестачу військових ресурсів саме іранськими безпілотниками та ракетами. Тож Москва просить у Тегерану про кілька сотень снарядів і сотні безпілотників.
- США, Європейський Союз і Канада вже запровадили санкції проти Ірану за військову допомогу Росії, а Україна обговорює можливість розриву дипломатичних відносин із Іраном.