Росія не перешкоджатиме, – Куса про операцію Туреччини в Сирії

20 червня 2022, 20:06
Читать новость на русском

Спецоперація Ердогана в Сирії може вплинути на відносини Туреччини та Росії. Визначальним моментом стане те, чи домовляться сторони.

В цілому росіяни не проти турецької спецоперації. Щоправда, Москва просить не чіпати окремі території. Про це 24 каналу розповів експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса.

Цікаво Росія вивезла кораблями до Сирії майже 100 тисяч тонн викраденого українського зерна

Що відомо про спецоперацію

23 травня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про наміри здійснити воєнну спецоперацію в Сирії. Метою є розширення 30-кілометрової безпекової зони на південному кордоні з країною. Пріоритетними є північні регіони Сирії, які наразі контролюються підрозділами Сил самооборони сирійських курдів (YPG). За словами Ердогана, Туреччина розпочне спецоперацію тоді, коли Збройні сили та розвідувальні служби завершать підготовку.

Ілія Куса зауважив, що ця операція спрямована проти проамериканських курських загонів. Однак вона відбуватиметься в тих районах, де присутня російська військова поліція та сирійські урядові війська.

Росія не перешкоджатиме проведенню операції. Проте росіяни просять турків не чіпати деякі ділянки – стратегічні траси й шосе, які необхідні для пересування російських та сирійських урядових військ. Захищати курдів вони навряд чи будуть,
– наголошує експерт.

Незрозумілою залишається позиція сирійської влади

Судячи з усього, сирійський уряд буде захищати курдів та воювати з Туреччиною. В цьому плані вони розходяться в думках з Росією. Варто згадати, як це було у 2019 році. Між турецькою та сирійською арміями були серйозні бойові дії. 

Відносини Росії й Туреччини залежатимуть від того, чи домовляться вони, чи ні,
– відзначив Ілія Куса.

Експерт з міжнародних відносин пояснює, росіяни й турки звикли домовлятися між собою, без місцевих гравців. Росії легше торгувати сирійською територією, а для Сирії це – не прийнятно.

"Якщо Росія дасть згоду на проведення Туреччиною військової операції, це може погіршити її відносини з Дамаском, а також змусить сирійську владу дрейфувати в бік Ірану", – вважає Ілія Куса.

Зверніть увагу Туреччина почала "очищення від терористів" двох населених пунктів у Сирії

Буде новий світовий порядок, – журналіст пояснив, чому Туреччина розпочала військову операцію: дивіться відео