Росія оснащувала свою військову техніку для війни в Україні мікрочипами з США, – ГУР

28 травня 2022, 17:46
Читать новость на русском

Джерело:

The War Zone

Окупанти застосовують в озброєнні своєї техніки мікроелектроніку, яку виготовили у Сполучених Штатах Америки. Це довела воєнна розвідка України.

Закордонні мікрочипи знайшли працівники Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Такі елементи були, зокрема в російських комплексах ППО "Панцир", ударних вертольотах Ка-52 "Алігатор" та крилатих ракетах Х-101.

До теми У Пентагоні зауважили, що Росія шукає будь-які способи поповнення своїх військ в Україні

"Іноземні електронні компоненти у захопленій ворожій техніці, ще раз доводять "ефективність" російського "імпортозаміщення" та підкреслюють повну залежність країни-агресора від західних технологій", – розповіли в розвідці.

Скільки американських чипів було в озброєнні

У ППО "Панцир" знайшли 5 чипів американського виробництва — AMD, Rochester Electronics, Texas Instruments та Linear Technology. У крилатій ракеті Х-101 було щонайменше 35 американських мікросхем, а в одному ударному вертольоті Ка-52 "Алігатор" виявили 22 мікросхеми американського виробництва та один чип корейського виробництва.

Зауважте Показує дефіцит боєздатної російської техніки, – британська розвідка про розконсервовані Т-62

Невідомо, як чипи потрапили до росіян

Хоча США та низка інших країн запровадили санкції після початку повномасштабного російського вторгнення до України, які не дозволяють продавати Росії обладнання, зокрема мікрочипи, немає жодних ознак того, що будь-які мікросхеми в захопленій або знищеній російській зброї та техніці порушували якісь заборони. Фактично, деякі виробники раніше були підпорядковані іншим компаніям та продавали обладнання окупантам до 2022 року.

Походження мікрочипів, знайдених у цій російській зброї, невідоме. Ці чипи не обов'язково повинні бути отримані безпосередньо від виробників,
– зазначили у виданні The War Zone.

Зазначили, що у світі є величезний і нерегульований ринок перероблених чипів, які в основному походять з Китаю.

Реакція виробників

Окремі виробники, які погодились спілкуватися з журналістами розповіли, що більше не мають бізнесу з Росією. Проте зазначили – не можуть контролювати, куди потрапляє їхня продукція.

У компанії Onsemi, яка є постачальником напівпровідників, сказали, що їхні чипи не є військового класу, тому їх легко отримати. Тобто вони доступні на відкритому ринку.

Зверніть увагу – нові втрати російських вбивць: дивіться відео

.