Таких ще не фіксували в небі: чим небезпечні іранські дрони Shahed-191

15 лютого 2023, 16:35
Читать новость на русском

Держава-агресорка отримала від Ірану нову партію дронів. Деякі з них, наприклад, Shahed-191, ще не фіксували над небом України. Однак особливість в тому, що вони доволі габаритні.

Безпілотник Shahed 191 має іншу назву Saegheh-2, що означає "Блискавка-2", повідомляє 24 Канал. У нього – турбореактивний двигун, який виробляє компанія "Shahed Aviation Industries".

Детальніше Нова загроза з неба: чим небезпечні Shahed-191, Shahed-129, Mohajer-6 і як Росія їх отримала

Що відомо про Shahed 191

Це копія американського БПЛА Lockheed Martin RQ-170 Sentinel. 

  • Shahed 191 розганяє швидкість до 275 кілометрів на годину. У повітрі може перебувати до 4,5 годин.
  • Дальність польоту – понад 500 кілометрів, висота – 7500 метрів.
  • Безпілотник може нести 2 керовані ракети з осколковими бойовими частинами Sadid-342.
  • Також модель може здійснювати розвідку на відстані від 60 до 80 кілометрів, але це залежить від погоди.
  • Shahed 191 може автоматично повертатись до точки зльоту в разі втрати управління.

У чому небезпека

Інші іранські дрони, зокрема Shahed-131 і Shahed-136, – це прості й дешеві ударні дрони. Натомість Shahed-191 – складніша і дорожча техніка.

Крім того, Shahed-191 і Shahed-129 раніше в українському небі не фіксували.

Зверніть увагу! Попри небезпеку, Shahed 191 – доволі габаритний. Це робить його помітним для систем ППО. Загалом кількість нових дронів доволі мала. Відтак вони можуть стати досяжними цілями для ЗСУ.

Як Іран постачав дрони Росії

  • Офіційний Тегеран продовжує відхрещуватися від заяв про те, що він забезпечує Москву зброєю для війни в Україні. Тим часом у країні, за даними джерел, налагоджений процес транспортування тих же безпілотників до Росії.
  • За наявними даними, деякі дрони з бази на узбережжі Каспійського моря забирало іранське судно. Після цього їх морем транспортували до російського військово-морського катера. Відомо, що інші дрони могли також відправляти з допомогою державної іранської авіакомпанії.
  • Нагадаємо, що Іран розташований на південному, а Росія – північно-західному кордоні Каспійського моря. Тож передача озброєння між двома державами відбувається без труднощів.
  • Не варто забувати також, що Тегеран до Москви відправляв своїх технічних фахівців. Вони допомагали вводити дрони-камікадзе в експлуатацію. За даними джерел, на 1 безпілотник налічувалося 3 спеціалісти. Тож 54 експерти були залучені після того, як Іран передав ще 18 своїх БпЛА. Сталося це після візиту російських офіцерів ще у листопаді.