Там їм продемонстрували повний спектр іранських технологій. Про це повідомили джерела The Guardian в Ірані.

Цікаво Для організації атаки дронів по Україні окупанти могли залучити іноземних найманців, – ГУР

Іран продовжує передавати Росії дрони-камікадзе

У листопаді російська делегація у складі 10 осіб обрала в Тегерані:

  • 6 безпілотників "Мохаджер-6", які мають дальність польоту близько 200 кілометрів і несуть по 2 ракети під кожним крилом,
  • 12 безпілотників Shahed 191 і 129, які також мають можливість завдавати ударів класу "повітря – земля".

На відміну від більш відомих безпілотників Shahed 131 і 136, які інтенсивно використовуються Росією для ударів по українських об'єктах, ці безпілотники призначені для доставлення бомб і повернення на базу неушкодженими.

Ці дані свідчать про зближення між Іраном і Росією, яких об'єднує ворожість до США. У серпні минулого року офіційні особи Сполучених Штатів заявили, що Іран в червні почав демонструвати Москві безпілотники Shahed 191 і 129. Очікували, що Тегеран продасть їх Москві.

З вересня в Україні почали збивати безпілотники Mohajer-6, а в листопаді посадовці продемонстрували один з них виданню Guardian у Києві.

Актуально Іран модифікує вибухівку у "Шахідах", які він надає Росії – CNN

Як окупантам надсилали безпілотники

За даними джерел, більшість безпілотників, відправлених до Росії, таємно забирало іранське судно з бази на узбережжі Каспійського моря. Після цього їх передавали в морі російському військово-морському катеру. Інші ж дрони відправляли державною іранською авіакомпанією.

Іран розташований на південному, а Росія – на північно-західному кордоні Каспійського моря. Це робить фізичну передачу озброєння відносно простою.

Іран також направив до Москви технічних фахівців, які допоможуть ввести дрони в експлуатацію. Джерела розповіли, що на 1 безпілотник було 3 іранських спеціалістів, тобто загалом їх було 54.

Зауважте Інтенсивність ракетних атак Росії по Україні буде зменшуватися: є 3 фактори

Коротко про Mohajer-6 та Shahed 129

Безпілотники Mohajer-6, можуть перебувати в повітрі протягом 6 годин і працювати на електриці. Вони здатні нести 40-кілограмові бомби. Такі дрони містять високоточні системи візуалізації та наведення.

Shahed 129 може нести 60-кілограмове навантаження. Цей дрон здатен перебувати в повітрі лише 4 години, тоді як Shahed 191 може літати 5 годин, несучи 70 кілограмів.

Обидва безпілотники, ймовірно, використовують модифікований двигун німецького виробництва. Росія дуже цінує здатність іранських апаратів долати системи глушіння.