Українські військові разом з британською слідчою організацією Conflict Armament Research дослідили нову небезпеку "Шахідів". Мовиться про модифіковану боєголовку БПЛА.

До теми Путін буде тиснути, – Мусієнко про те, як швидко Росія й Іран зможуть побудувати завод дронів

Яку загрозу несе нова вибухівка

Вціліла боєголовка іранського безпілотника Shahed-131, яку знайшли українські військові у жовтні, вже була модифікована.

Нова модифікація боєголовки "Шахіда" / Фото CNN

Зазначають, що її обладнали погано підігнаними шарами з десятків дрібних металевих фрагментів, які в момент удару розлітаються по великому радіусу. Крім уламків, по колу бойової частини розташовані ще 18 дрібніших зарядів, які, при розплавленні вибуховою хвилею, здатні пробивати броню і створювати своєрідний вибуховий ефект на 360 градусів.

Ці елементи додали для максимальної шкоди енергетиці України / Фото CNN

Накопичення цих елементів збільшує можливість боєголовки руйнувати такі цілі, як електростанції, розподільні мережі, лінії електропередач і великі потужні трансформатори. Також вони значно ускладнюють ремонт обладнання.

Іран вперше показав підземну авіабазу: що відомо

  • Підземна база військово-повітряних сил Ірану має назву Eagle 44. Зазначають, що вона одна з найбільших військових баз країни.
  • База Eagle 44 здатна зберігати та експлуатувати винищувачі та безпілотники. До речі, місце розташування бази залишається засекреченим.
  • Цікаво, що авіабаза побудована за вподобаннями Путіна – глибоко під землею. Там розміщені винищувачі, які оснащені крилатими ракетами великої дальності.
  • Начальник штабу збройних сил Ірану Мохаммад Багері нещодавно заявляв, що "будь-яка атака на Іран отримає відповідь з боку численних баз військово-повітряних сил, включно з Eagle 44.