Перезаснування ООН: політолог назвав варіанти виключення Росії з організації
Існує юридичний казус – Росія після розпаду СРСР не проходила процедури входження до ООН і стала автоматично членом Радбезу. Просто відбулася заміна табличок з назвою.
Про це в ефірі 24 Каналу повідомив політолог Тарас Загородній. На його думку, Росія, як нова держава, не мала права бути автоматично включена в Радбез ООН.
До теми Зеленський хоче особисто відвідати ООН у річницю російського вторгнення.
“Україна і Білорусь стали автоматично членами ООН, тому що Йосип Сталін, коли створювали ООН, виставив там три голоси – України, Білорусі та СРСР”, – пояснив політолог.
Загородній уточнив, що мовиться саме про голос СРСР, а не РСФСР чи Росії. Саме тому Україна та Білорусь мали право входження в ООН без процедури вступу, а Росія – ні.
Тут проблема в тому, наскільки західні країни готові порушувати це питання і вимагати, щоб воно зрушилося з місця,
– повідомив політолог.
На його думку, великий спротив порушенню питання легітимності перебування Росії в ООН висловить Китай. Країна-агресорка, фактично є сателітом КНР і виконує для неї функціонал так званих "ЛНР" і "ДНР", але в глобальному масштабі.
Що буде з ООН: дивитися відео
Створити новий ООН
Щодо обмеження права вето Росії в Радбезі ООН, політолог нагадав, що це питання було порушене ще після 2014 року й воно нікуди не зрушило. Все через те, що статут ООН прописано так, що Росію неможливо виключити з ООН.
Єдиний механізм, до якого ще прийдуть – це розпуск ООН в його нинішньому вигляді або фрагментація його на ООН демократичних та автократичних країн. Я не виключаю перезаснування цієї організації,
– вважає Загородній.
Політолог пояснив, що у такому випадку всі члени вийдуть з ООН і створять нову організацію, а Росія залишається в Радбезі старого ООН з правом вето.
“Теоретично таке можливо. Інших шляхів я поки що не бачу”, – підсумував Тарас Загородній.
Плани щодо миру в Україні
- Заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова на засіданні Радбезу ООН закликала держави ООН підтримати українську формулу миру. Формула складається з 10 пунктів, які "здатні повернути безпеку та справедливість Україні та всьому світові".
- Також представниця України закликала всіх членів ООН підтримати резолюцію про створення спеціального трибуналу для Росії. Незабаром за це має голосувати Генеральна Асамблея.
- Саміт миру ООН відбудеться в Нью-Йорку 24 лютого. Володимир Зеленський може особисто виступити на заході. Проте, наразі остаточне рішення про його участь не ухвалено.