Польща оприлюднить докази впливу російських спецслужб на депутатів Європарламенту
Джерело:
i.plУряд Польщі хоче оприлюднити документи про російські впливи на депутатів Європарламенту. Деяких з них корумпують російські спецслужби.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький наголосив, що у Європарламенті є "російський слід". І його уряд хоче надати документальні підтвердження.
Дивіться також Чи можливий у Франції проросійський реванш та які загрози є для України
Росія впливає на кількох депутатів Європарламенту
Прем'єр Польщі нагадав, що у грудні 2022 року громадську думку в ЄС сколихнув корупційний скандал у Європарламенті. Катар і Марокко намагалися вплинути на економічні та політичні рішення Європарламенту, намагаючись підкупити важливих посадовців. Моравецький заявив, що міністр внутрішніх справ Польщі покаже документи, пов'язані зі справою.
Сьогодні ми вже знаємо, що в корупції депутатів Європарламенту з'явилися і російські сліди. Наш міністр внутрішніх справ незабаром покаже документи, що стосуються впливу російських служб, які корумпували депутатів Європарламенту,
– сказав Моравецький.
Чи є серед підкуплених депутатів поляки
На запитання журналіста, чи пов'язані з цим польські депутати, Моравецький відповів, що інформація стосується кількох євродепутатів, "але не з Польщі".
При цьому він додав, що серед депутатів все ж є й такі, які несвідомо купуються на російську пропаганду, як у випадку з питанням про сенс захисту кордону.
Білоруський напад на польський кордон через штучно спровоковану міграцію був прелюдією до російської агресії проти України. Це була спроба підірвати згуртованість Європейського Союзу, а також спроба дестабілізувати Польщу, щоб, коли Росія нападе на Україну, ми більше не змогли приймати українських біженців. Ця спроба провалилася, але, на жаль, з боку опозиції все ще є публіцисти та політичні активісти, які цього не розуміють,
– сказав він.
Він додав, що одна з ключових постатей у справі про корупцію, колишній депутат Європарламенту П'єр Антоніо Панцері, погодився співпрацювати з бельгійськими судовими органами у розслідуванні в обмін на поблажливість.