Росія вимушено повернулася до проєкту "Каракурт": у ВМС пояснили причину

11 грудня 2023, 10:04
Читать новость на русском

Росіяни мусили повернутися до проєкту 22800 "Каракурт" та виробництва малих ракетних кораблів, адже Україна не постачає установки країні-агерсору через запроваджені після 2014 року санкції.

Про це речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук розповів у етері телемарафону, інформує 24 Канал. За його словами, проєкт не новий – йому вже понад 30 років.

Дивіться також Так і не запустив жодну ракету, – ВМС про проблеми Росії з найновішим кораблем "Циклон"

Росія вимушено повернулася до виробництва цих МРК саме через санкції, які з 2014 року почали працювати, як вони кажуть, "на благо". Саме Україна припинила постачання газотурбінних установок на їхні кораблі, унаслідок чого вони були вимушені дістати з-під судна цей проєкт і почати їхнє виробництво,
– розповів речник ВМС.

Кораблі проєкту "Каракурт"

Плетенчук також повідомив, що до повномасштабної війни росіяни планували побудувати для Чорноморського флоту 5 таких кораблів:

  • "Циклон" – зараз росіяни використовують його як корабель-ППО, щоб прикривати пункт базування в Севастополі;
  • "Аскольд", який підняли з води. Його, найімовірніше, намагатимуться відновити;
  • "Амур" і "Туча", які у Новоросійську і наразі проходитимуть випробування;
  • п'ятий корабель ще будуватимуть.

Зауважимо, що раніше Defence Express повідомило, що росіяни перегнали з Татарстану у Чорне море новий корвет "Туча" проєкту "Каракурт", який є носієм крилатих ракет "Калібр" замість знищеного в Керчі "Аскольда".

Корвет "Туча" був закладений у 2019 році, та спущений на воду в Зеленодольську в липні 2023 року. За своїми характеристиками фактично не відрізняється від попередніх кораблів проєкту 22800 "Каракурт". 

До теми Які кораблі Чорноморського флоту Росія залишила у Севастополі після успішних ударів України

Що цьому передувало 

Російські окупанти перекинули четвертий ракетний корабель проєкту 22800 "Каракурт" у Чорне море. Найімовірніше, їм вдалось досягнути цього через Волго-Донський канал, транспортувавши корабель від Зеленодольського суднобудівного заводу.

Один із чотирьох малих ракетних кораблів цього типу було знищено на Керченському заводі "Залив".

До слова, за оцінками Defense Express, знищений в Керчі корвет "Аскольд" для Росії коштує в 10 раз дешевше, ніж новий Ту-160М.