"Циклон" навіть не здійснював пуски ракет під час випробувань. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає 24 Канал.

До теми Які кораблі Чорноморського флоту Росія залишила у Севастополі після успішних ударів України

Чи використовують росіяни "Циклон" для пусків "Калібрів"

Після успішних атак на Чорноморський флот Росії в тимчасово окупованому Криму, ворог почав базувати свої ракетоносії у Новоросійську. Втім, ракети типу "Калібр" можуть зберігатися й на півострові. Зокрема, за заряджання крилатих ракет поблизу Криму відповідає судно "Адмірал Макаров". Як заявив Плетенчук, окупанти дуже ризикують, коли заходять у Чорне море для перезаряджання.

Що стосується малого ракетного корабля "Циклон" проєкту "Каракурт", то нині він базується у Севастополі. Плетенчук наголосив, що це найновіше судно з тих, які окупанти взяли в стрій. Речник ВМС уточнив, що загалом росіяни планували передати 6 одиниць на озброєння, але усе пішло не за планом.

Хоча "Циклон" розроблявся як ракетоносій, який зможе здійснювати пуски "Калібрів", проте він має з цим серйозні проблеми. Тому окупанти знайшли йому інше призначення.

Жодного разу, навіть під час випробувань, так і не запустив. Його зараз використовують як одиницю, яка здійснює прикриття протиповітряної оборони. Це викликає подив, але однак – ситуація така,
– повідомив Плетенчук.

"Циклон" вперше вивели у море

  • "Циклон" – це перший корабель проєкту 22800 "Каракурт" Росії у Чорному морі та четвертий цього проєкту на всіх флотах окупантів. Він є ракетоносієм "Калібрів". Від решти суден він відрізняється власною системою ЗРК.
  • Вперше окупанти вивели ракетоносій "Циклон" у Чорне море 22 серпня 2023 року. Тоді в ОК "Південь" наголосили, що корабель можу бути споряджений 8 ракетами типу "Калібр".
  • Плетенчук пояснював, що цей корабель не проходив жодних випробувань. Він наголошував, що "Циклон" розробляли спеціально для пусків "Калібрів", але він не вміє їх запускати.