Росія розробила "сплячі дрони", які можуть тижнями чатувати на ціль

2 серпня 2023, 11:38
Читать новость на русском

Джерело:

Rzeczpospolita

Країна-агресор не просто не полишає намірів захопити Україну, а й продовжує вигадувати нові схеми та засоби для своїх вояк. В Росії запевнили, що розробили нові "сплячі дрони", які можуть тижнями вичікувати на атаку.

Російський центр комплексних безпілотних рішень (ЦКБР) повідомив про розробку системи режиму сну для FPV-дронів "Джокер". Так званий "гібернатор" начебто дасть змогу дрону причаїтись на позиції – "піти в сплячку на кілька тижнів", а в разі потреби буквально за кілька секунд активуватися для виконання бойового завдання.

Дивіться також В усьому винні українські бобри, – у NYT проаналізували атаку безпілотників на Москву

Що кажуть про свою розробку росіяни 

Зазначають, що як правило, для застосування таких дронів обирають дахи будівель або інших високих споруд. І коли прийде час атаки, безпілотнику не треба долати відстань для цілі.

"Дрон уже на місці, і все, що йому потрібно, – увімкнутися й атакувати", – цитує видання генерального директора організації Дмитра Кузякіна.

За словами росіянина, так одночасно можна розмістити на позиціях, а потім "розбудити" до 15 бойових безпілотників.

Водночас він не уточнив, що робитимуть дрони, якщо бойові підрозділи пересуваються з уже ввімкненими модулями РЕБ, які глушать сигнал ворожих безпілотників.

Основними завданнями "дронів у режимі сну" Кузякін називає захоплення та чергування на панівних висотах для знищення опорних пунктів ЗСУ або бронетехніки, яка проїжджає.

Глава центру комплексних безпілотних рішень похвалився, що його організація ще з 2021 року тісно співпрацює з міноборони Росії у сегменті безпілотників, і зараз спільна робота спрямована саме на розширення функціонала FPV-дронів. 

Втім, як показує досвід, ЗСУ готові нищити будь-які розробки ворога. Тож, ці "сплячі дрони", навіть якщо і вийде запустити, теж будуть успішно демілітаризовані. 

Росія нарощує виробництво безпілотників 

  • Загрозу визнають і в Головному управлінні розвідки. Так, представник відомства Андрій Юсов нещодавно повідомив, що Росія збільшує виробництво безпілотників "Ланцет", хоча й завищує дані про реальні обсяги.
  • "Шахеди" ж Росія отримала від Ірану, який також дав дозвіл країні-агресорці на виробництво цих безпілотників. "Шахеди" можуть летіти на відстань до 900 кілометрів, несучи при цьому близько 15 кілограмів вибухівки.
  • Для того, щоб ефективно знищувати "Шахеди", Україні потрібно більше ЗРК із радіолокаційною системою наведення. Такими є зокрема ЗРК Gepard, які цієї зими прозвали "вбивцями "Шахедів".