Гра Росії на внутрішню аудиторію: чого очікувати від засідання Радбезу ООН щодо Ємену

12 січня 2024, 18:03
Читать новость на русском

Після того, як США та Британія знищили військові об'єкти в Ємені у відповідь на численні провокації хуситів, Росія скликала засідання Радбезу ООН. Однак розраховувати на щось більше за пропагандистський спектакль не випадає.

Такою думкою із 24 Каналом поділився політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко. Він сумнівається в тому, що скликаний Росією Радбез може дати їй якісь зовнішньополітичні дивіденди.

Дивіться також Удари по численних об'єктах хуситів у Ємені: з'явились відео атаки

Для чого Росії безглузде скликання Радбезу

Оцінюючи скликання Росією Радбезу ООН, варто пам'ятати, як реагувала сама Москва на аналогічні скликання після нападу ХАМАС. Тоді Кремль послідовно блокував усі рішення Радбезу щодо допомоги Ізраїлю.

"Росія (у Радбезі ООН – 24 Канал) блокує абсолютно все, до чого докладається західний світ, який намагається вирішити якісь конфліктні точки. Тому я прогнозую, що нічого з ініційованого Росією засідання Радбезу не буде", – переконаний політолог.

Відповідно, ця подія буде просто черговим піар-майданчиком для пропагандистських ЗМІ. В Росії вже почались політичні перегони, а псевдоантиколоніальна риторика завжди є на прапорі Путіна.

Росія буде робити усі можливі медійні рухи для того, щоб грати виключно на внутрішню аудиторію,
– підкреслив Буряченко.

В цьому контексті цікавим є й те, що після ймовірного "переобрання" на пост президента Росії Путін остаточно втратить свою легітимність на міжнародному рівні. Річ у тім, що Росія готується силоміць провести вибори на тимчасово окупованих територіях України, що буде додатковим аргументом для того, щоб їх не визнати. А це створить вакуум легітимності всередині Росії, тож Путін більше не зможе всерйоз представляти свою країну на міжнародній арені.

Що відомо про загострення довкола Ємену

  • Ще в листопаді 2023 року хуситський режим оголосив, що атакуватиме ізраїльські цілі за допомогою БпЛА і ракет. А вже незабаром хусити почали вдаватися до відвертого піратства, нападаючи на цивільні судна в Червоному морі.
  • У відповідь на це США та низка інших країн ввели свої кораблі у Червоне море й почали патрулювати торговельні кораблі, що проходили ним. Щоправда, це не спинило хуситів від організації нових атак, які вкрай негативно впливали на світову торгівлю.
  • Доходило навіть до того, що американським ударним гелікоптерам доводилося топити єменські катери, на яких хусити намагалися підібратися до цивільних суден. Виглядало на те, що ісламісти не готові відмовитись від своїх намірів, тому коаліція країн вирішила завдати превентивних ударів.
  • Інформація у ЗМІ про те, що США та Британія готуються завдати ударів по військових об'єктах у Ємені, поширилась в ніч на 12 січня. А вже вранці ударами з повітря та моря було уражено понад 60 цілей, зокрема, й тих, які використовували для запуску дронів-камікадзе.