Копіює Україну: навіщо Росія збудувала морський надводний дрон "Одуванчик"

16 грудня 2023, 12:46
Читать новость на русском

У Росії створили надводний дрон, який дуже схожий на українські морські безпілотники – See Baby та Magura. БпЛА начебто має бути використаний в зоні бойових дій у Чорному морі.

Дрон-камікадзе "Одуванчик" повинен стати першим в серії із 10 аналогічних морських БпЛА. Генерал-лейтенант у відставці, засновник БФ "Закриймо небо України" Ігор Романенко розповів 24 Каналу, для чого країна-агресорка збудувала морський безпілотник "Одуванчик". Раніше ми розповідали, які судна Чорноморського флоту Росія вирішила залишити у Севастополі.

Зверніть увагу Мисливці за ворожою авіацією та балістикою: як українські ЗРК "Корал" допоможуть ЗСУ на фронті

Противник бере приклад з України

Росіяни перейняли позитивний досвід використання FPV-дронів Україною й почали їх активно виробляти.

Подібна ситуація може трапитися і з морськими надводними дронами, якими українські військові успішно атакують ворожі об'єкти. Зокрема, Кримський міст та два бойові кораблі – фрегат "Адмірал Макаров" і тральник "Іван Голубець".

"Одуванчик"

Російський дистанційно керований катер має дальність ходу до 200 кілометрів, максимальну швидкість ходу – до 80 кілометрів на годину, корисне навантаження – до 600 кілограмів, бойова частина із тротилом або ж інші "спецвантажі".

Окупанти мають потужний військово-промисловий комплекс (ВПК), тому шукають різні підходи, щоб ефективно його реалізувати.

Вони намагаються розробити та поставити своїм збройним силам такого виду озброєння. Нам потрібно вивчати ситуацію з протидії, а також продовжувати удосконалювати дрони,
– зазначив генерал-лейтенант у відставці.

Росіяни гоняться за світовою тенденцією

Ігор Романенко пояснив, що світовий підхід у роботі військово-промислового та науково-військово комплексів щодо не лише масштабування, а й освоєння нових видів характерно розповсюджується.

Як результат – росіяни використовують усі шанси, щоб підвищити ефективність боротьби з Силами оборони України.

Нагадаємо, раніше журналіст The Times побував на секретному об'єкті ГУР – мовиться про секретну базу на Дніпрі, яка приховує новий український флот морських безпілотників.

Командир безпілотного флоту з позивним "13" заявив, що він зробив пробоїни у найсучасніших російських військових кораблях, потопивши дві свої цілі біля Чорноморського флоту в Криму 10 листопада.

Що відомо про виробництво "Одуванчик"

  • Морські дрони міноборони Росії замовило у російської промислової компанії KMZ, яка має одразу два різні профілі виробництва – малі катери для російських силових структур та спецобладнання для атомної промисловості.
  • Крім того, на "Одуванчик" не були помічені антени, для управління цим ББКН ("быстроходный безэкипажный катер-носитель") окупанти можуть використовувати інерційну систему з корекцією за сигналами GPS, за аналогією з ударним безпілотником типу "Шахед". При цьому можливе використання дронів-ретрансляторів зв'язку.
  • Раніше українські спецслужби повідомляли, що російські загарбники аналізують уламки українських морських дронів-камікадзе та намагаються їх використати для власних розробок. Певні ознаки впливу такого "реінжинірингу" на ББКН "Одуванчик" вже можна побачити, як мінімум – в плані зовнішнього вигляду.