Росія таки не виплатила доларовий борг: можна очікувати оголошення технічного дефолту
Джерело:
телеграм ЖелезнякаПровести борговий платіж 16 березня Росії таки не вдалося. Тож, найімовірніше, країну-агресорку очікує технічний дефолт. Про це розповів у телеграмі український нардеп Ярослав Железняк.
Дефолт, звісно, буде не просто вже. За міжнародними правилами, почався відлік 30-денного строку "на виправлення ситуації". Ще зауважимо, що вся ця інформація поки не є офіційною.
Найважливіше Росія напала на Україну: хронологія основних подій 3 тижня війни
Рублями борг не заплатити: схоже, Росії таки оголосять технічний дефолт
Нардеп Ярослав Железняк за підсумками доби 16 березня написав, що Росія так і не виплатила борг у доларах. Нагадаємо, приблизно 117 мільйонів Кремль мав віддати цього дня за своїми борговими зобов'язаннями перед іноземними інвесторами.
Але платіжне доручення, як і очікувалося, не пройшло через банки. Що очікувано – це було б порушенням санкцій, адже джерелом платежу вказані заблоковані кошти Центробанку,
– розповів Железняк.
Зауважимо, немає поки офіційної інформації. Але й не було ніде підтвердження, шо інвестори отримали оплату від Росії. Тим часом міжнародні агенства вже кілька днів попереджають, що російський "дефолт неминучий".
Що у підсумку
- Якщо платіж дійсно не пройшов, починає працювати лічильник на 30 днів, щоб росіяни виправилися.
- А це навряд чи станеться (бо Кремль хоче платити в рублях, а не в доларах, яких просто не має через санкції, а рублі нікому не потрібні), отже – 15 квітня Росія отримає технічний дефолт.
Що слід знати про ситуацію з боргом Росії та загрозою дефолту
Російський уряд і державні компанії, як-от "Газпром", "Лукойл" та "Сбербанк", заборгували закордонним інвесторам приблизно 150 мільярдів доларів. Причому мовиться саме про долари або євро, і відсотки росіяни виплачувати мають саме у цих валютах.
- Санкції, запроваджені після вторгнення в Україну, відібрали у Росії доступ до значної частини валютних резервів.
- Але Кремль все ще отримує долари за нафту, газ та інші товари, які продає за кордон.
Отже, формально валюта у Росії ще є. З іншого боку, російська влада не дуже хоче її віддавати.
- Тому наразі Росії загрожує тільки технічний дефолт – не повний, не банкрутство.
- Але й він означатиме, що в очах інвесторів ця країна матиме вигляд білої плями чи чорної діри на мапі світу.
Якщо Росія, до слова, таки оголосить дефолт, то це буде перший з 1998. І перший щодо боргу в іноземній валюті після 1917, коли більшовики відмовилися визнати борги царського режиму.
Тим часом для України вже зарезервували 300 мільярдів доларів російських грошей: дивіться відео