Доволі ефективні по цілі, в яку влучають, – військовий оглядач про російські плануючі авіабомби
У березні цього року Росія почала активно завдавати ударів по Україні плануючими авіаційними бомбами. Це дуже небезпечна зброя, яку важко збивати. ЗСУ потрібні новітні системи ППО, щоб знищувати ворожі літаки, які випускають авіабомби.
Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий оглядач Денис Попович. За його словами, росіяни мають ще багато авіаційних бомб ФАБ-500.
До теми Під загрозою ударів – Чернігів, Суми та Запоріжжя: все, що відомо про керовані авіабомби Росії
Україні потрібні далекобійні системи ППО
Попович зазначив, що авіабомби – це небезпечна зброя. Вони можуть знищувати міські забудови, транспортні вузли, мости, укріплення. Їх неможливо збити, тому потрібно знищувати літаки, які цю зброю випускають.
Вони доволі ефективні по цілі, в яку влучають. Саму авіабомбу важко збити, оскільки її дуже складно виявити на радарі. Тому головне – знищувати літаки, які скидають ці бомби. Це головна ціль, щоб боротися з цим "оружиєм побєди", як кажуть росіяни,
– пояснив він.
Військовий оглядач наголосив, що для знищення російських літаків ЗСУ потребують далекобійних комплексів ППО типу Patriot. Він додав, що окупанти мають ще багато авіаційних бомб ФАБ-500.
Попович про російські авіабомби: дивіться відео
Авіаційні бомби, які є в Росії: головне
- Керовані авіаційні бомби – це боєприпаси, що мають аеродинамічні поверхні та системи наведення для збільшення ймовірності влучання в ціль. Вони вважаються високоточною зброєю.
- Дальність скидання плануючих авіаційних бомб залежить від параметрів польоту носія – швидкості та висоти. Чим вище й на більшій швидкості здійснює скидання літак, тим далі такі бомби будуть летіти.
- Під загрозою такого удару можуть перебувати прикордонні райони та прифронтові райони, включно з такими містами, як Чернігів, Суми, Харків, Херсон та Запоріжжя. А ефективним засобом боротьби з ними є лише знищення самого носія.
- За оцінками Генштабу ЗСУ, Росія щодня застосовує приблизно по 20 таких бомб.
- Як зазначили в ЗСУ, для скидання керованих плануючих авіаційних бомб ворожі літаки не входять в зону ураження нашої ППО. Боротися з такими бомбами складно – вони є проблемними цілями, простіше та логічніше було б знищувати їхній носій – літаки Су-34, Су-35 тощо.