Росія серйозно наростила виробництво "Шахедів", атак може побільшати: є 2 шляхи протидії
У Росії вкотре збільшили виробництво "Шахедів" та дронів-імітаторів. Ймовірно, росіяни готуються до масштабування атак безпілотниками.
Для того, аби змінити ситуацію, Україна може насамперед превентивно знищувати підприємства, де ці дрони виробляють. Однак військовий експерт, засновник БФ "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко пояснив 24 Каналу, що це не єдиний спосіб протидії.
Читайте також Заманюють підлітків і жінок з Африки: як діє найбільший завод "Шахедів" у Росії
Як ефективно "мінусувати" кількість російських дронів
За словами Ігоря Романенка, аби протистояти можливостям ворога, для України найефективніше з військового погляду уражати три важливі стратегічні цілі:
- місця зберігання та виготовлення паливо-мастильних матеріалів;
- підприємства, які виробляють зброю, техніку та боєприпаси;
- місця з яких запускають засоби ураження ворога (аеродроми тощо).
Зрозуміло, що треба заходити на початок – бити по виробництвах, а не потім намагатися знищувати тисячі дронів чи ракет (...) Але зараз я не бачу швидкого рішення, вундерваффе. Коли ці засоби (дрони – 24 Канал) уже в повітрі і застосовуються, то треба просто підвищувати наші спроможності щодо знищення літальних апаратів,
– додав військовий експерт
Романенко пояснив, що це можна зробити шляхом збільшення ефективності й кількості зенітно-ракетних засобів, авіації (літаки, гелікоптери), а також засоби електронної боротьби. Це питання масштабування, але останнім часом до цього переліку можна додати також лазерну зброю.
Нагадаємо, що Україна, за словами політично-військового керівництва держави, опинилась у переліку країн з власною лазерною зброєю. Мовиться про "Тризуб", який може збивати літаки на висоті понад 2 кілометри. Саме у цьому напрямку Україна повинна працювати далі, аби якомога ефективніше боротися з російськими повітряними цілями.