Росія звикла до війни: Кравчук оцінив ефективність зустрічі Єрмака й Козака

20 вересня 2020, 23:29
Читать новость на русском

У контексті нещодавньої зустрічі Андрія Єрмака й Дмитра Козака в Берліні голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна повинна навчитися грати на рівних з Росією. За його словами, кожна з країн має іншу позицію в деяких питаннях, але Україна має гнути свою лінію.

Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич колись правильно казала, що за останні 200 років Росія воює 150, підкреслив Леонід Кравчук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Важливо Зустріч радників "нормандської четвірки": про що домовились, а що стало "каменем спотикання"

Там виросла інтелігенція війни, вона не бачить іншого шляху домовленостей, крім якщо хтось не погоджується, його потрібно примусити. Ця політика примусу часто буває. Сподіватися, що щось зміниться завтра – це ілюзії,
– переконаний голова української делегації в ТКГ.

Він переконаний, що Україна повинна навчитися грати на будь-якому політичному полі так, аби не програвати Росії. Яскравим прикладом поразок політик назвав переговори 2014 – 2015 років, які Україна програла й досі відчуває наслідки цього.

Перший президент України пояснив: причина цих наслідків у тому, що під час тих дипломатичних поразок були підписані документи, які нині не допомагають, а заважають нашій державі.

"Ми робимо спроби грати на рівних. Чи вдається, чи не вдається і чи вдасться, чи не вдасться – не треба цього навіть обговорювати, треба діяти", – наголосив Леонід Кравчук.

До слова Радники з країн "нормандської четвірки" зустрінуться ще раз: Єрмак назвав головне завдання

Щодо своїх думок у контексті в зустрічі в Берліні він пояснив, що заяви сторін і не могли бути іншими. Мовляв, різні сторони представляють свої власні держави, а тому не можуть говорити в унісон.

Та є одна річ дуже важлива – ні Козак, ні Єрмак політики не формують. Це чиновники, а політику формує глава держави, парламенти, весь народ. Коли зберуться в Берліні, зроблять відповідні заяви й підпишуть відповідні рішення – оце вже буде не просто словесні заяви, це будуть документи й позиція держави,
– наголосив Кравчук.

Резюмуючи, він наголосив, що Україна всіма своїми діями демонструє, що прагне миру й добивається цього. Та він запевнив: жодних документів, що можуть зашкодити державі, ніхто й ніколи не підпише.

"Для нас існують червоні лінії – це суверенітет, незалежність, цілісність держави, корінні національні інтереси українського народу. Ми ними поступатись ніколи не будемо", – резюмував голова української делегації в ТКГ.

Зустріч радників "нормандської четвірки": що відомо

  • Зустріч радників президентів країн "нормандської четвірки" відбулася у Берліні 11 вересня і тривала понад 7 годин.
  • Під час зустрічі політики обговорили порушення режиму тиші на Донбасі, який окупанти зірвали на 42 день перемир'я.
  • Українська сторона наполягала, що саміт президентів у нормандському форматі необхідно провести якнайшвидше. Також наша делегація наголосила на необхідності продовжити обмін заручниками.
  • Глава Офісу Президента Андрій Єрмак зауважив, що ключовим результатом перемовин є домовленість про продовження режиму припинення вогню на Донбасі. Незважаючи на провокації, режим тиші буде продовжено.