Росія хоче змінити українську резолюцію ПАРЄ на свій смак

27 січня 2015, 12:06
Читать новость на русском

Джерело:

"Известия"

Делегація Великобританії у ПАРЄ підготувала резолюцію "Гуманітарний стан біженців і переміщених осіб", автором якої виступив депутат-соціаліст Джим Шерідан, в якій висловила стурбованість нестабільністю на Сході України, а також анексією Криму.

У документі Шерідана від імені ПАРЄ заявляється про порушення угоди про припинення вогню, підписаної в Мінську 5 вересня. Особливе занепокоєння у європарламентаря викликає становище всіх постраждалих від конфлікту, включаючи біженців, які, за його словами, проживають на "територіях, контрольованих сепаратистськими силами".

Побоювання виникають у Великобританії і у зв'язку з "погіршенням ситуації в області прав людини в Криму: залякуванням, утиском і дискримінацією етнічних українців і кримсько-татарського населення".

В результаті анексії Криму РФ та збройного конфлікту на сході України більше 300 тис. людей переміщені всередині України і більше 150 тис. втекли до РФ. Кілька тисяч людей шукають захисту в інших європейських країнах, головним чином в Польщі та Білорусії. Понад 2 млн знаходяться на територіях, контрольованих сепаратистськими силами, проживаючи в неадекватних умовах, - йдеться в резолюції.

Документ також закликає виконувати угоду про припинення вогню, дотримуватися норм гуманітарного законодавства, а також звільнити всіх військовополонених і забезпечити безпеку жителів Криму.

У МЗС РФ і в російській делегації в ПАРЄ з оцінками, наданими в резолюції, не згодні. Як зазначило джерело, близьке до МЗС РФ, складається враження, що Шерідан, розробляючи цей документ, "прагнув звільнити Київ від багатьох раніше взятих Україною зобов'язань — наприклад, за угодою про врегулювання політичної кризи на Україні від 21 лютого 2014 року, Женевською заявою від 17 квітня 2014".

Як підкреслюють у російському відомстві, звертає на себе увагу відсутність у документі будь-якого згадування про дотримання Україною Мінських домовленостей, що наводить на думку про небажання їх виконувати.

Відтак делегація РФ запропонувала вставити у резолюцію підпункт: "повністю дотримуватися і виконувати положення Мінських домовленостей", а також навести дані, що, "за інформацією Федеральної міграційної служби Російської Федерації, більш 450 тисяч громадян України попросили притулку або права на проживання в Росії", а також прибрати слова про те, що Росія "анексувала Крим".

До слова, українську льотчицю та нардепа Надію Савченко, яку незаконно утримує Росія, затвердили членом делегації в ПАРЄ.