Росія розробляє сценарії повернення до "Великої сімки", – експерт

23 квітня 2018, 16:05
Читать новость на русском

Саміт G7 у Торонто, де окремо розглядалося українське питання, – більше акт політичної підтримки нашої держави, ніж реальні дії. Росія чітко дала зрозуміти, що без неї нічого не вирішиться. До того ж, Кремль активно лобіює повернення в G7.

Таку думку сайту "24" висловив співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: У Німеччині виключили повернення Росії до G7

"Країни G7 скажуть, що почули нас, стурбовані і намагатимуться тиснути на Росію. Але гроші нам даватимуть тільки під реформи в оборонній сфері, проведення антикорупційних реформ. Крім того, ефективність антиросійських санкцій дуже низька", – вважає експерт.

Фахівець ще раз нагадує: напередодні саміту "Великої сімки" прозвучала заява міністра закордонних справ РФ Лаврова, що Росія не піде на жодні поступки в питанні врегулювання конфлікту на сході України. І мінські угоди є безумовними до виконання Україною.

Чи "Велика сімка", чи Нормандський формат – все, що обговорюватиметься без РФ, буде заблоковане. Або буде застосоване право вето в Радбезі ООН, або ескалація напруги на Донбасі. Росія чітко просуває тезу: Київ має сісти за стіл переговорів з колаборантами,
– зазначає Снєгирьов.

Читайте також: Колаборанти за версією Авакова: кого зарахують до зрадників?

Не випадково, говорить експерт, Росія заявила про те, що взяла паузу в переговорному форматі Волкер – Сурков за день до саміту "Великої сімки". Це теж певний посил учасникам саміту, що без Росії вони нічого не зможуть.

Дмитро Снєгирьов акцентує увагу на заявах Волкера і деяких американських чиновників, що на Донбасі не буде ескалації конфлікту (причому в Україні заяви прямо протилежні – про вторгнення, зосередження війська на кордоні – "24"). На його думку, Захід, скоріше за все, домовився з Росією про модальність врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

Водночас, експерт не виключає повернення Росії до "Великої сімки" за рік-два і загалом в інші європейські інституції, такі, як ПАРЄ. Снєгирьов вважає, що рано чи пізно Кремль ці питання вирішить через проросійське лобі в країнах Європи. Це питання, розповідає він, лобіюватиметься в Німеччині, Італії, Австрії – де є політичні сили, які опосередковано чи напряму фінансуються Кремлем. Все залежатиме від того, наскільки вдасться досягти домовленостей по Сирії і Україні.

Росія ніколи не грає в одну партію. Завжди має кілька варіантів розвитку подій. Це тільки в Україні влада говорить про один варіант врегулювання конфлікту на Донбасі – мінські угоди. А Кремль посилюватиме ескалацію. А для послаблення військового протистояння в якості компромісу вимагатиме повернення Росії до "Великої сімки" і інших європейських інституцій,
– наголосив Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо, 22-24 квітня в Торонто проходить саміт G7. Українська сторона також отримала запрошення на участь у ознайомчій сесії саміту. Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що члени "Великої сімки" повністю погоджуються із позицією України щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі.