Росія та Туреччина таємно змовилися щодо військових операцій в Сирії, – Der Spiegel
У сирійській Східній Гуті та Афріні із початку цього тижня розгорілися найжорстокіші за останній час бої. Так, в останньому оплоті повстанців поблизу Дамаска внаслідок авіаударів загинуло понад 400 мирних жителів, серед них – близько двох сотень дітей.
Те, що наступ на обидва міста розпочався майже одночасно (18 та 19 лютого відповідно), не є випадковістю, а загострення конфлікту у регіоні вигідне принаймні трьом його учасникам – Володимиру Путіну, Башару Асаду та Реджепу Ердогану, пише Der Spiegel.
Читайте також: Захід перетворюється на безпорадного спостерігача у Сирії, – Die Welt
Так, главі Кремля важливо перед президентськими виборами в Росії, які відбудуться 18 березня, презентувати своїм виборцям ще один успіх у сирійській війні, пояснює видання. Тому армії Асада і Росії посилюють свої атаки на Східну Гуту. Якщо райони знову опиняться під владою сирійського режиму, диктатор Асад вперше за п'ять років знову зможе контролювати практично всю територію навколо Дамаска.
"Показовим є те, що режим Асада терпить присутність "Ісламської держави" на південній околиці столиці Сирії, майже бездіючи щодо цього", – зауважує автор публікації.
На руку Асаду грає і Туреччина: її президент Реджеп Ердоган, який завжди вороже ставився до сирійського диктатора, називаючи його "вбивцею і терористом", зараз мовчить. У час, коли режим здійснює найсильніші за останні роки бомбардування по мирному населенню.
Не тільки це говорить про таємну змову між Туреччиною і Росією: Анкара терпить атаки на групи повстанців у Східній Гуті, які з недавніх пір є союзниками Туреччини. Натомість Москва і Дамаск миряться з турецьким вторгненням в Афрін,
– акцентує увагу німецька газета.
Читайте також: Цинізм Росії та безсилля ООН: як Захід реагує на загострення ситуації в Сирії
Нагадаємо, із неділі, 18 лютого, бої у Східній Гуті, останньому бастіоні повстанців біля Дамаска, загострилися. Наразі відомо про понад 400 загиблих внаслідок ударів авіації та артилерії проурядових військ Башара Асада, з яких 150 – діти. Понад 2100 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. За даними ООН, в регіоні за ці дві доби виведені з ладу шість клінік, включаючи найважливіший госпіталь в Арбіні, який двічі піддавався бомбардуванням. Як повідомляє SOHR, цей лікувальний заклад був мішенню атак російських військових літаків.
Чому триває війна у Сирії? Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація "Ісламська держава". Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.