Про це пише аналітик Die Welt Ріхард Херцінгер.
Читайте також: "Бомби падають на нас, як дощ": передмістя Дамаска перетворилось на пекло з купами трупів
У регіоні Східна Гута, що знаходиться поблизу столиці Сирії Дамаска, сили Росії та режиму Башара Асада почали операцію із ліквідації мирного населення, яка за своєю жорстокістю може перевершити навіть операцію в Алеппо, йдеться у статті.
"250 жертв за 48 годин у результаті авіаударів дозволяють припустити, яких масштабів може набути катастрофа", – продовжує журналіст.
У Сирії давно вже не діють норми міжнародного права. Захід не хотів втручатися у сирійське протистояння і проґавив можливість загасити конфлікт, коли ситуація ще це дозволяла, тож тепер сили в регіоні самі встановлюють правила. Це призводить до очевидного зміщення координат і всередині західних альянсів,
– зазначає Херцінгер.
Автор публікації вказує на небезпечну конфронтацію між сторонами конфлікту в Сирії. Так, Туреччина, розпочавши операцію "Оливкова гілка" проти курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), наражається на конфлікт зі США, які їх підтримують. Натомість YPG домовилися з сирійським диктатором Асадом про спільні дії проти турецької армії.
"Вторгнення Туреччини ставить під сумнів непорушне військове верховенство Росії в Сирії. Але Москва не хоче відкритого конфлікту з Анкарою, тому вона намагається вести в цій ситуації непрозору подвійну гру: давши зелене світло Туреччини на проведення операції, Кремль не хоче відмовлятися від налагоджених відносин з курдськими повстанцями", – пояснює німецький оглядач.
Читайте також: В Росії підтвердили перекидання до Сирії винищувачів Су-57 і назвали причини
Більше того, "військова присутність режиму в окупованому Афріні позначена невеликими проіранськими військовими підрозділами, які поспішили на допомогу курдським загонам.
Таким чином, на цьому фоні визріває ще один фронт протистояння, підкреслює аналітик. Поки Росія прикриває з неба жорстокі наземні операції Асада, Іран поступово колонізує Сирію як у військовому, так і в політико-культурному сенсі, констатує журналіст.
Тому, на думку Херцінгера, поки не будуть приструнені Асад і його патрони в особі Ірану та Росії, перспектив на мирне врегулювання в Сирії не передбачається.
У США немає і натяку на стратегічну перспективу в Сирії, не кажучи вже про європейців,
– вважає Херцінгер.
Читайте також: США повинні покинути Сирію, – іранський дипломат
Водночас для Заходу, який виглядає безпорадним глядачем, зараз саме час натиснути на учасників конфлікту за допомогою санкцій. Інакше Сирія перетвориться на лабораторію, де створюватиметься новий порядок, в якому не буде місця для гуманітарних досягнень міжнародного права, а авторитарні режими будуть реалізовувати свої інтереси за допомогою свавілля і безконтрольного застосування сили, застерігає автор статті.
Нагадаємо, із неділі, 18 лютого, бої у Східній Гуті, останньому бастіоні повстанців біля Дамаска, загострилися. Наразі відомо про понад 300 загиблих внаслідок ударів авіації та артилерії проурядових військ Башара Асада. За даними ООН, в регіоні за ці дві доби виведені з ладу шість клінік, включаючи найважливіший госпіталь в Арбіні, який двічі піддавався бомбардуванням. Як повідомляє SOHR, цей лікувальний заклад був мішенню атак російських військових літаків.
Чому триває війна у Сирії? Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація "Ісламська держава". Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.