УКР РУС
15 жовтня 2015, 10:59
2

Росіянку хочуть кинути за ґрати за підтримку України в інтернеті

В Єкатеринбурзі починається безпрецедентний судовий процес – на лаві підсудних опинилася мати-одиначка, яку звинувачують у пособництві українським "терористам".

Катерина Вологженінова розміщувала на своїй сторінці в соцмережі матеріали, пов'язані з українською кризою. ФСБ порахувало їх екстремістськими.

Жінку звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. За надто неофіційний погляд на українське питання на сторінці в соцмережі.

Темою української кризи жінка зацікавилася минулого літа. Шукала альтернативу офіційної телеверсії подій, читала, репостила. Але за її онлайн життям стежили не лише друзі, але й інтернет-експерти спецслужб. Під приводом ремонту якогось кабелю, до неї в будинок увірвалися з обшуком. Вилучили комп'ютер, планшет, телефон. Нещодавно надіслали документ, де пояснили, в чому жінка завинила перед країною.

У розпалюванні ненависті до соціальних груп, ополченців-добровольців з Росії, які воюють на стороні ополчення, до представників влади в сучасній Росії,
— зачитує обвинувачення Вологженінова.

Жінка до останнього сподівалася, що абсурдні звинувачення на її адресу знімуть. Але напередодні суду їй заблокували всі рахунки та картки, аби вона не надсилала допомогу нібито терористичним організаціям.

Повний випуск програми "Настоящее время" дивіться тут.

Адвокат обвинувачуваної упевнений, що справа – сфабрикована. "Органи" тим часом не поспішають публічно відповідати за свої слова і дії. Попередні слухання у справі Вологженіновой пройшли за зачиненими дверима.

За таку "інтернет-солідарність", згідно із чинним законодавством Росії, можна сісти на 4 роки.

Саме їхнє копіювання, розміщення посилань на дані матеріали – вже є злочином, відповідно, за скоєння даного злочину жінка і притягнута до кримінальної відповідальності,
— заявила старший помічник прокурора Свердловської області Марина Канатова.

На попередньому слуханні захист просив відправити справу назад в прокуратуру через неспроможність звинувачень. Суд відмовив.