"Довічне" за державну зраду: в Держдумі Росії пропонують внести зміни до законів
7 квітня комітет Держдуми Росії запропонував внести правки до Кримінального кодексу. Вони, зокрема, передбачають довічне ув'язнення за державну зраду.
Про це повідомляють російські ЗМІ. Зміни передбачають посилення покарання за статтями Кримінального кодексу, які пов'язані з тероризмом та державною зрадою, пише 24 Канал.
Дивіться також Ситуація погіршується, – експрем’єр Росії пояснив, чому Путін почав визнавати вплив санкцій
Які ще зміни чекають на росіян
Окрім довічного ув'язнення за "держзраду", у Росії пропонують "суттєво підвищити нижню та верхню межу відповідальності" за низку злочинів.
Відтак, за статтею "Теракт" граничне покарання збільшать з 15 до 20 років, за статтею "Сприяння терористичній діяльності" мінімальний поріг покарання за вербування або залучення до терористичних злочинів піднімуть до семи років (зараз п'ять років), а мінімальне покарання за посібництво – до 12 років (зараз 10 років).
Крім того, на 5 років збільшать покарання за статтями "Організація терористичної спільноти та участь у ній" (15 років) та "Диверсія" (20 років). Також за статтею "Акт міжнародного тероризму" покарання очікується від 12 років (зараз від 10 років).
Чим викликані такі поправки
Голова думського комітету з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов каже, що це необхідно для захисту від "безпрецедентних загроз", з якими нібито зіткнулася Росія з боку України.
"Зазначу, що збільшення порогів покарання, по-перше, передбачає його відбування в установах з особливим режимом ув'язнення, і по-друге, право на умовно-дострокове звільнення у тих, хто засуджений довічно, з'являється не раніше, ніж через 25 років і за умови приблизної поведінки", – йдеться у повідомленні.
Білорусь запровадила смертну кару за держзраду: що відомо
- 21 лютого білоруські депутати ухвалили закон про страту для чиновників за держзраду. 9 березня Александр Лукашенко його підписав. Ухвалення цього закону про смертну кару для чиновників та військовослужбовців ініціював народний обранець, на ім'я Дубов Алєксандр Васильович.
- "Законом передбачено можливість застосування покарання у вигляді страти до посадових осіб, які обіймають державну посаду, та осіб, на яких поширюється статус військовослужбовця, які вчинили злочин, передбачений статтею 356 Кримінального кодексу (зрада державі)", – йдеться в офіційному повідомленні.
- Окрім того, там зазначено, що закон встановлює штраф за злочини проти держави у розмірі від 500 до 50 000 базових величин (від 73 тисяч до 2,7 мільйона гривень).