Розкрита схема масштабної скупки голосів під виглядом екзит-полу в Бердянську
У Прокуратуру Запорізької області надійшла інформація про те, що один з кандидатів на посаду мера планує масштабну скупку голосів виборців.
Про це повідомляє "Еспресо.ТВ".
Бердянцям-учасникам "сітки", які вже отримали аванс за "правильне" голосування, заздалегідь роздали листівки, замасковані під анкету екзит-полу.
Кожна анкета забезпечена штрих-кодом, в якому зашифровані особисті дані так званих "бригадирів". Вони відповідають за "правильне" голосування певної кількості учасників "сітки" на своїй виборчій дільниці. На виході з дільниці ці виборці повинні будуть кинути заповнену анкету в бокс представників ГО "За чесні вибори", реклама якого з 22 жовтня йде на телеканалах "Бердянськ" і "Південь" під слоганом "Не дай вкрасти свій голос". У кожного виборця є картка із зображенням представника липового екзит-полу, який закріплений за тою чи іншою дільницею.
Один з виборців розповів про цю схему Василю Бондарю, депутату міської ради Бердянська. Також, учасник "сітки" повідомив, що він повинен відзначити в бюлетені кандидата на пост міського голови Володимира Чепурного і проголосувати за кандидатів до обласної та міськраду від партії "Наш Край".
Таким чином, 25 жовтня вже до 10 ранку політична сила, яка планує скупити голоси виборців, зможе підрахувати відсоток тих, хто "правильно" проголосував. Залежно від цього, вони зможуть використовувати інші махінації з бюлетенями або відмовитися від них, якщо куплених голосів буде достатньо для перемоги. За інсайдерською інформацією, в базі скупників голосів є паспортні дані 20 тисяч жителів Бердянська, які погодилися продати свій голос.
Прокурор Запорізької області Олександр Шацький, чітко дав зрозуміти, що в разі реалізації цієї шахрайської схеми ніхто не сховається за колективну безвідповідальність. Проти учасників процесу, які будуть замішані у фальсифікаціях або скупці голосів виборців, будуть порушені кримінальні справи згідно ст.160 Кримінального кодексу України, що передбачає позбавлення волі на термін від 1 до 3 років.
Ситуація по прийдешніх фальсифікаціях і планованій скупці голосів виборців вже привернула увагу міжнародних спостерігачів. 24 — 25 жовтня вони будуть контролювати дотримання виборчого законодавства, а потім дадуть свій висновок. Про цю схему їх вже проінформували громадські активісти.
Підвищений інтерес до виборів в Бердянську виник після газового колапсу, в результаті якого жителі стотисячного міста на тиждень залишилися без "блакитного палива". Користуючись цим, представники партії "Наш край" організували "польові кухні", де годували виборців, одночасно вручаючи їм партійну символіку і свою агітаційно-пропагандистську літературу. Одночасно, завдяки розклеєним по місту листівкам з вказівками мобільного номера мера Олексія Бакая, його особистий телефон виявився заблокований великою кількістю дзвінків. У результаті міському голові не могли додзвонитися керівники підприємств та організацій, які займалися ліквідацією аварії та підключенням газопостачання.
Розслідуванням обставин газової диверсії зараз займаються СБУ і Генеральна прокуратура України. Директор бердянського Міськгазу Костянтин Алексєєнко відсторонений від займаної посади, у діях керівників організації вищої інстанції "Запоріжгаз" "знайдені ознаки кримінального правопорушення (злочину)".
Ситуація з місцевими виборами в Бердянську нагадує літні події в Чернігові. Тоді за скандальними довиборами у ВР на одномандатному виборчому окрузі №205 з цікавістю спостерігала вся країна. На місцевих виборах-2015 Бердянськ вже став містом, до якого прикута увага всієї прогресивної громадськості як в Україні, так і за кордоном.
На посаду міського голови Бердянська балотуються 27 осіб.