Розвиток обслуговуючої кооперації – задача номер один", – "Заступ"

6 жовтня 2014, 21:51
Читать новость на русском

В гостях у студії Телеканалу новин "24" – заступник голови партії "Заступ" Ірина Синявська розповіла про стандарти вітчизняних молочних продуктів, та чи зможуть українські товари бути конкурентними у Європі.

За її словами, роботи в України ще багато. Потрібно прийняти біля двохсот законодавчих і нормативно-правових актів, які б дозволили сільсько-господарському виробнику достойно конкурувати на європейських ринках.

Треба спланувати рух в Європу, тому що є питання, які надзвичайно важливі для України: це питання середнього і дрібного товаровиробника, – сказала Синявська.

"Ми вбачаємо наш рух через обслуговуючу кооперацію і якраз комплекс заходів по розвитку обслуговуючої сільськогосподарської кооперації, це той напрямок, який, на нашу думку, зможе серйозно допомогти Україні влитися в ринки ЄС", – розповіла заступник голови партії "Заступ".

Також вона додала, що "Заступ" констатує, що кількість збільшення кооперативів в рік сягає 100-120. Є інша необхідність – проводити наполегливу роз'яснювальну роботу із самими селянами, так як вони дуже часто плутають кооператив із колгоспом і вважають, що, вступаючи в кооператив – вони можуть втратити те, що набул за роки незалежності.

Найосновніша і надважлива різниця – учасник кооперативу залишається господарем своєї власності: і землі, і майна, і продуктів, що вирощуються або виробляються у його домогосподарстві. Кооператив має замістити тільки якусь певну функцію.

Держава, за її словами, повинна домогти в створенні кооперативів. Перш за все, помірною кредитною підтримкою, а також системою оподаткування.

Якщо увага не звернеться на розвиток сільської культури, то рано чи пізно це справді будуть депресивні території без населення.

Ірина Синявська зазначали, що весь світ запроваджує так звані компенсаційні виплати селянам, якщо щось сталося із врожаєм. А робиться це для того, щоби не поставити селянина за межі бідності. І сьогодні варто дуже сеойозно подумати про соціоекономічну модель розвитку сільської території.

Далі – дивіться у відеосюжеті.