Саакашвілі назвав провали Порошенка в Грузії

19 липня 2017, 15:31
Читать новость на русском

Колишній очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі вважає, що Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до Грузії припустився щонайменше двох помилок.

Відповідний допис з’явився на його сторінці у Facebook.

"По-перше, він заявив: "На жаль, у Грузії немає такого ефективного договору, як Мінські угоди, який би передбачав виведення російських військ". Насправді, у 2008-му ми підписали угоду Саркозі-Саакашвілі-Медведєва, яка передбачала виведення російських військ, але, на відміну від президента Порошенка, у 2008 році я відмовився взяти зобов'язання закріпити статус цих територій, як наполягав Саркозі з подачі Росії, а Порошенко був змушеним поступитися натиску та включив питання територій як частину домовленостей", – зауважив політик.

Читайте також: Порошенко про Саакашвілі: Я не знаю, чому він досі в Україні

Крім того він наголошує, що договір Грузія підписувала та зміст угоди не був кабальним, на відміну від Мінська, щоправда Росія, як і у випадку з Україною, його не виконала.

"А друга помилка стосується мене особисто (екстрадиція Саакашвілі до Грузії – "24"). Що, якщо уряд Грузії, контрольований російським олігархом Іванішвілі, звернеться? Чи готові Ви, порушуючи Конституцію та міжнародне право, обговорити передачу громадянина України? Міняйте ваших юридичних радників, пане президенте!" – підкреслює колишній очільник Одеської ОДА.

Також колишній грузинський президент розповів, як у Грузії "опустили" українського гаранта.

"Не було жодного випадку, щоб я за час мого президентства не зустрічав і не проводжав президента або прем'єра України до аеропорту, а цей, і так нікчемний уряд Грузії, послав міністра освіти зустрічати Порошенка. Мені, як патріоту обох країн не подобається, коли так намагаються "опустити" президента України", – підсумував Саакашвілі.

Нагадаємо, з 17 по 19 липня Президент України Петро Порошенко перебував з робочим візитом у Грузії. За цей час він встиг з грузинською стороною підписати Декларацію про взаємну підтримку територіальної цілісності України та Грузії, а також відвідати знакові місця.