F-16 може стати головним рішенням саміту НАТО у Вільнюсі, – Давидюк

10 червня 2023, 03:46
Читать новость на русском

Україна досягла непоганих успіхів у дипломатичній боротьбі за членство в НАТО. Однак не варто очікувати від Альянсу швидких рішень на нашу користь.

Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. На його думку, саміт у Вільнюсі не стане вирішальним для України.

Дивіться також На крилах свободи: хто увійшов до коаліції винищувачів і які літаки отримає Україна

Чого варто очікувати від Вільнюського саміту

Найважливіша подія року для НАТО пройде 11 – 12 липня. Але українці, навчені гірким досвідом Будапештського меморандуму, розуміють, що гарантії безпеки не є запорукою миру. 

Зверніть увагу! Наприкінці травня Wall Street Journal опублікували матеріал, у якому стверджували, що "наразі питання щодо членства України в НАТО не стоїть". Натомість члени Альянсу нібито готові надати Україні гарантії безпеки, аналогічні до ізраїльських.

"Нам не потрібні якісь незрозумілі гарантії безпеки: останні пів року ми прожили без них. Не варто очікувати чогось особливого від Вільнюсу", – застеріг політолог.

Натомість головною подією саміту у Вільнюсі може стати рішення про F-16. Україна провела гарну дипломатичну роботу щодо цього.

"Ці літаки здатні переломити хід війни й допомогти нам деокупувати Крим. У Путіна немає "козирної карти", яка б змогла ефективно протидіяти F-16", – переконаний Давидюк.

Микола Давидюк про членство України в НАТО: дивитися відео

 

Саміт НАТО у Вашингтоні: шанс для України

Значно більші очікування політолог покладає на саміт 2024 року у Вашингтоні. На його думку, рішення про прийняття України до НАТО буде прийнято наступного літа.

Це буде оптимальним часом для нашого вступу: Путін ще більше ослабне, а Байдену буде потрібне сильне рішення, щоб набрати додаткові бали в президентських перегонах. Ідеальна історія, щоб посилити і НАТО, і Україну,
– впевнений політолог.

Україна достатньо сильна, щоб сприяти перемогам Альянсу. НАТО ж має достатньо ресурсів, щоб сприяти нашій перемозі. Отже, це партнерство – взаємовигідне, тож все має вийти.

Найважливіше про відносини України і НАТО

  • Володимир Зеленський очікує від Вільнюса чіткий сигнал про вступ України до Альянсу. Інакше, на думку президента, немає сенсу кликати Україну на саміт.
  • Україна прагнула отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ще у 2008 році. Однак навіть у 2021 році Альянс не наважився надати Україні цей статус.
  • Втім, повномасштабне вторгнення Росії зняло табу з цього питання. Тепер Україна розраховує на отримання членства в НАТО без ПДЧ.