Що може почути Україна на саміті НАТО: Клочок припустив пропозицію партнерів

10 липня 2023, 19:58
Читать новость на русском

У Вільнюсі 11 – 12 липня відбудеться саміт НАТО. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на ньому Україні запропонують пакет рішень, який наблизить її приєднання до Північноатлантичного альянсу. Та якщо США розуміють важливість України у питаннях досягнення власних стратегічних цілей, мовиться про відносини з Китаєм, то для української держави має бути чіткий сигнал.

Про це 24 Каналу заявив керівник аналітичного центру "Вежа" Валерій Клочок. Він зауважив, що США не відмовляться від України як від члена Альянсу.

До теми Невже у НАТО бояться Росію: яку альтернативу членству готують для України перед самітом Альянсу

Роль України

НАТО має низку проблем. Про них почали говорити нещодавно. Президент США Джо Байден заявив, що напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну серед Альянсу не було єдності щодо підтримки України.

"Україна в цій історії матиме ключову, одну з найважливіших ролей, щоби НАТО об'єдналося та було більш рішучим у питаннях забезпечення безпеки всього світу", – зауважив Клочок.

Які рішення можуть бути на саміті НАТО у Вільнюсі: дивіться відео

Чого очікувати від саміту

На саміті у Вільнюсі можуть ухвалити такі ключові документи:

  • Оборонна стратегія НАТО
  • Гарантії безпеки для України
  • Декларація про перспективи членства України в Альянсі

Те, що Україна стане членом НАТО – сумнівів немає. Однак, якщо Альянс таки відмовить, це буде підігрування Росії. А якщо погодиться – то це виклики для усього НАТО. Та чи готовий блок до них – питання відкрите. Найімовірніше, третій документ матиме певні перспективи, але дедлайни можуть бути розмитими.

Ні, це непогано. Як говорить Джозеф Байден: "Набуття членства в НАТО – це процес. Це не просто військово-політичний союз, а це процес, який Україна має пройти, зміцнюючи, демократизуючись на цьому шляху",
– зауважив керівник аналітичного центру "Вежа".

Безумовно, що наші дії, які будуть пов'язані із проходженням цього шляху, матимуть мету – припинення війни Росії проти України. Варто зауважити, що для одного з основних гравців Альянсу – США – нині основним викликом є навіть не російсько-українська війна, а Китай. Для США КНР залишається загрозою №1. Про це говорять американські аналітики, директор ЦРУ і президент США.

"Для них дуже важливо зараз мати баланс, який стримуватиме саме збільшення геометричної прогресії економічної та військової потужностей Китаю. А таким балансом є Росія", – наголосив Клочок.

Історія з тим, що Україні не дадуть програти – вона багато в чому й визначатиме політику Північноатлантичного альянсу загалом. Водночас, країни Східної Європи – Польща, країни Балтії, Румунія – мають категоричну позицію щодо вступу України до НАТО. Усе, щоби українська держава була для них "фортецею" у безпекових питаннях від агресії Росії.

Саміт НАТО: останні новини

  • Генсек Альянсу Єнс Столтенберг підтвердив, що президент України Володимир Зеленський відвідає саміт НАТО у Вільнюсі. Глава української держави долучиться на інавгураційному засіданні Ради Україна – НАТО. Раніше Зеленський заявляв, що не збирається їхати на саміт "задля розваг".
  • Північноатлантичний альянс поспіхом готує безпекові гарантії для України. Вони діятимуть, поки держава не стане членом Альянсу. Гарантії мають узгодити до саміту у Вільнюсі.
  • Володимир Зеленський заявив, що після саміту НАТО Україна очікує отримати потужні результати, які сприятимуть посиленню української оборони. Він наголосив, що нині країна працює над тим, аби покращити результати зустрічі.