Усе вдалося: політолог-міжнародник назвав головну ідею саміту в Саудівській Аравії

7 серпня 2023, 18:38
Читать новость на русском

Саміт у Саудівській Аравії щодо формули миру для врегулювання війни в Україні відбувся 5 та 6 серпня. Його головною ідеєю було переманити союзників Китаю у країнах Глобального Півдня на бік Заходу та розширити фронт тиску на Росію.

Таку думку 24 Каналу озвучив політолог-міжнародник Руслан Осипенко. За його словами, на саміті у Саудівській Аравії Україні вдалося досягнути цієї мети.

До теми Подоляк назвав найскладніше питання на полях саміту в Саудівській Аравії

Вдалося знайти точки дотику

Осипенко зазначив, що Україна не ставила принципові умови, інакше діалог би не відбувся. Під час саміту вдалося знайти точки дотику щодо територіальної цілісності нашої держави.

Головна ідея – переманити союзників Китаю на бік Заходу, розширити фронт тиску на Росію. Якби ми кардинально ставили якісь принципові речі, то у нас не відбулося б діалогу. Ця зустріч була спрямована на те, щоб залучити країни Глобального Півдня на бік Заходу. Це вдалося,
– вважає він.

На наступну зустріч G20 висунули теми продовольчої та ядерної безпеки. Це означає, що діалог триватиме.

"Ми вступили у діалог з країнами Глобального Півдня. Зустріч у Джидді – це була точка відрахунку, діалог буде поглиблюватися. Це означає, що ми послабили Китай, перебрали його союзників на свій бік", – додав політолог-міжнародник.

Саміт у Джидді: головне

  • 5 – 6 серпня у Саудівській Аравії відбувся саміт щодо української формули миру. У ньому взяли участь 42 країни. Держави були представлені на рівні радників із національної безпеки. За дорученням Президента України Володимира Зеленського глава ОП Андрій Єрмак очолив українську делегацію.
  • Андрій Єрмак підкреслив, що зустріч у Джидді стала кроком до практичної реалізації мирних ініціатив, запропонованих Україною. Сторони погодилися продовжити роботу на різних представницьких рівнях задля встановлення справедливого миру.
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що найскладнішим було обговорення питання, що Росія має залишити територію України. За його словами, деякі країни не глибоко розуміються на цій війні та продовжують вважати Росію спроможною проводити масштабні воєнні кампанії.
  • Напередодні було багато розмов про те, чи відправить Пекін своє представництво на цей саміт у Саудівській Аравії. Саміт відвідав спецпредставник уряду Китаю Лі Хуей. Дипломатичні кола Європи зауважили, що Китай "брав активну участь" і "висловлював позитивні погляди" на продовження зустрічей такого штибу.