Журналісти зазначають, що були дебати та переговори за зачиненими дверима. Також країни досягли згоди щодо центральних моментів мирного вирішення щодо територіальної цілісності та суверенітету України.

Дивіться також Участь Китаю на зустрічі в Джидді союзники вважають конструктивною, – FT

Що відомо про позицію Китаю під час саміту в Джидді

На саміті в Джидді щодо формули миру України 5 – 6 серпня зібрались представники 40 країн. Вони були представлені на рівні радників із національної безпеки.

Зокрема, очолював делегацію США радник із національної безпеки Джейк Салліван, Німеччини – радник із зовнішньої політики канцлера Шольца Єнс Плетнер. Також були представники Китаю, Індії, Південної Африки та інших країн.

Одним із завдань саміту було консолідувати різні мирні плани, зокрема Китаю, Африки та Бразилії, із запропонованою Україною формулою миру.

Європейські дипломатичні кола зазначили, що Китай "брав активну участь" і висловлював "позитивні погляди" на продовження зустрічей такого роду,
– заявили журналісти.

Також вони додали, що Бразилія хотіла, щоб на перемовинах була Росія, яку не запросили.

"Навіть якщо Україна є найбільшою жертвою, якщо ми справді хочемо миру, ми повинні якимось чином залучити Москву до цього процесу", – намагався переконати голова бразильської делегації Селсо Аморім.

Про участь Китаю повідомили тільки у переддень саміту

  • Майже до останнього не було відомо, чи візьме участь у саміті Китай. Тільки 4 серпня Пекін заявив, що представник китайського уряду з питань Євразії Лі Хуей відвідає Джидду для участі у зустрічі з українського питання.
  • Тоді Китай запевнив, що готовий співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб "продовжувати відігравати конструктивну роль у пошуку політичного врегулювання кризи в Україні".
  • За підсумками зустрічі ЗМІ з посиланням на декількох європейських посадовців сказали, що участь Китаю на зустрічі у Джидді була конструктивною.