Самотність, непотрібність та відчуження бійців АТО: коли позаду війна, а попереду – пустка
Український фотограф і доброволець батальйону "Азов" Олесь Кромпляс сам чудово розуміє, що таке повернутися додому з війни. Його фотопроект – спосіб привернути увагу до бійців, які повернулися з фронту.
За 4 роки війни в Україні близько 200 тисяч бійців побували в зоні АТО, пише Олесь Кромпляс на Bird in flight. На шляху до професійної армії. українське суспільство пережило 6 хвиль мобілізації. Армія стала боєздатною і сучасної, ми можемо поважати її солдатів і пишатися ними.
Однак проблеми повернення бійців до мирного життя вирішуються владою в останню чергу: їх реінтеграція залишилася за межами спроб реформування.
Читайте також: "Третій фронт" СРСР, або як радянська пропаганда підробляла реальну історію "фотографіями"
Люди з фронту відчувають себе чужими в мирному житті. У щоденних сухих для нас повідомленнях "звідти" криється доля їх побратимів і друзів. Їм боляче бачити вулиці міста, де люди буденно снують в натовпі, занурені в щоденні особисті проблеми.
Ця фотосерія – спроба передати самотність бійців, які повернулися з фронту: перш за все добровольців, які закривали собою дірки в фронті, виправляли провали керівництва, не давали здавати міста, а зараз залишилися сам на сам зі своїми проблемами.
Фотографії передають суб'єктивне бачення реінтеграції бійців, а також мою інтерпретацію реакції суспільства. Як людині, що пройшла той же шлях повернення, мені хотілося, щоб люди з боку подивилися і на ці проблеми, і на самих себе.