СБУ попередила про критичні запаси вугілля: Вітренко прокоментував ситуацію

16 грудня 2021, 23:51
Читать новость на русском

Служба безпеки України попередила уряд про критичну ситуацію з вугіллям. Глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко запевнив, що Україна не замерзне.

Відповідну інформацію оприлюнило видання "Дзеркало тижня", посилаючись на джерела в уряді. Момиться про те, що СБУ надіслала Кабміну звіт щодо контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури в електроенергетичній сфері. 

До теми Морози -15 у лютому: Вітренко пояснив, що може спровокувати критичну ситуацію в енергетиці

СБУ попередила уряд про критичні запаси вугілля

Видання повідомило, що нібито Україна за крок від зупинки теплогенеруючих підприємств, які забезпечують опаленням цілі регіони через критично низькі запаси вугілля.

У звіті мовиться, що одним з негативних явищ під час проходження осінньо-зимового періоду 2021 – 2022 років є "невжиття належних заходів з накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ".

Зокрема, станом на 1 грудня 2021 року на складах знаходиться 486,2 тисячі тонн вугілля при плановому накопиченні 2632,7 тисячі тонн (відхилення становить 2146,5 тисячі тонн), що своєю чергою свідчить про критичний запас вказаного палива,
– повідомили у звіті.  

Ймовірно документ, надісланий в уряд, оприлюднили у ЗМІ / Фото "Дзеркало тижня"

 

Служба безпеки, за даними журналістів, наголосила, що під загрозою відсутності опалення опинилися регіони, які забезпечуються деякими ТЕЦ та ТЕС. Зокрема нижчі запаси вугілля має:

  • Слов'янська ТЕС – у 50 разів;
  • Луганська ТЕС – у 4 рази;
  • Чернігівська ТЕЦ – у 5 разів;
  • Дарницька ТЕЦ – взагалі не має запасів.

Саме тому у відомстві попередили уряд – така ситуація створює загрозу енергетичній безпеці держави та надійному проходженню опалювального сезону.

Це нібито може призвести до "надзвичайних подій техногенного характеру, зростання соціальної напруги серед населення та дискредитації органів державної влади". 

Юрій Вітренко підтвердив, що вугілля справді мало

Коментуючи це повідомлення в ефірі програми, 16 грудня глава правління "Нафтогазу" заявив, що запаси вугілля в Україні справді низькі. Зокрема він заявив, що паливо ще везуть в Україну з-за кордону.

Посадовець пояснив, що ніколи не бачив, щоб так зростали ціни на газ. Відповідно зростають й на вугілля.

При всьому цьому, не дивлячись на постійні прогнози щодо катастрофи, в Україні зараз, ми бачимо, все працює. Казали, що вчасно не почнеться опалювальний сезон – у більшості випадків він почався. А там, де були затримки, пов'язано було з тим, що приватні постачальники фактично не виконували свої зобов'язання. Але для того і "Нафтогаз", – щоб у таких ситуаціях рятувати країну,
– заявив Вітренко.  

Політик пояснив, що наразі всі, хто має отримувати тепло, його отримує. Для цього використовують як природний газ, так і вугілля. Також Вітренко заяви, що хоч він й не відповідає за вугілля, та воно йде. 

"Ми, як "Нафтогаз", останніми днями навіть пропонували свою допомогу – імпортувати теж вугілля. Але поки без цієї допомоги обходяться компанії, які генерують електроенергію з вугілля. "Нафтогаз" також підстраховував природним газом", – пояснив Вітренко.

Він також додав, що компанія надає Київській, Харківській, Білоцерківській ТЕЦ природний газ, щоб вони виробляли електроенергію. Теплові електростанції за це платять.

Юрій Вітренко запевнив, що держава та "Нафтогаз" "захищають українців від наслідків світової енергетичної кризи".

Коротко про ситуацію з вугіллям в України

  • Ще восени ЗМІ почали писати про початок дефіциту вугілля в країні. У листопаді стало відомо, що запаси вугілля на складах ТЕС – 500 тисяч тонн, що мало для нормального проходження опалювального сезону.
  • 15 листопада Володимир Зеленський заявив, що в Україну мають прибути 7 кораблів з вугіллям
  • 5 грудня Юрій Вітренко заявив, що Україна використовує газ для виробництва електроенергії тому, що Росія блокує транзит вугілля з Казахстану.
  • Глава правління "Нафтогазу" пояснив, що проблема вирішується за рахунок грошей, але дуже великих грошей. Саме через це Україні буде потрібно імпортувати значну кількість газу, тому що з підземних сховищ його не вистачатиме. 

В Україну прибув корабель із дефіцитним донині вугіллям – дивіться відео