СБУ друг ФСБ: Київ видає Москві людей, які тікають від путінського режиму

18 листопада 2016, 21:01
Читать новость на русском

Україна видає країні-агресору людей, які ховаються від путінського режиму.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Роблять це на підставі звинувачень російської сторони. Таким людям закидають екстремізм і причетність до терористичних організацій. Правозахисники підозрюють, що між службами безпек обох країн існує таємна "джентельменська" угода про співпрацю.

За версією Кремля, Рефат Чубаров – екстреміст. Адже він очолює Меджліс, який путінський режим оголосив поза законом. З подачі ФСБ побував Чубаров навіть в базі Інтерполу. Проте екстрадиція йому не загрожує, бо він нардеп і громадянин України. Хоч не раз при перетині кордону відчув, що таке бути в розшуку.

Читайте також: СБУ показала ефектне відео зі звільнення Богданова

Ті ж з жителів України, хто має громадянство Росії, – легка мішень для спецслужб Федерації. Чубаров дізнався, що двоє чоловіків нині перебувають в українських СІЗО за обвинуваченнями ФСБ.

Це випадок, який я дуже болісно сприйняв. Бо ці люди жили в Криму і змушені були виїхати у зв'язку з російською окупацією. І тут їх кинули за ґрати,
– сказав Чубаров.

Ці люди звертались до української міграційної служби з проханням надати їм політичний притулок. Але отримали відмову. Бо, мовляв, ті, за версією ФСБ, воювали на Кавказі проти росіян. Завдяки втручанню депутата і правозахисників, слідство і суд усе-таки будуть.

А от Аміну Бабаєву СБУ без жодного слідства передала ФСБ. Жінка прилетіла в Харків і попросила притулку. Її депортували з Туреччини через те, що її колишнього чоловіка звинуватили у причетності до ІДІЛ. Проте навіть турки її не видали росіянам.

В СБУ стверджують, що рішення про екстрадицію ухвалює ГПУ, а про надання статусу біженця – Міграційна служба. Вони, мовляв, ні при чому. В той же час, в СБУ сказали, що співпрацюють з ФСБ в рамках закону.

Ні Служба безпеки України, ні національні суди саме питання не розглядають. Вони просто мають ідентифікувати особу, яка перебуває в міжнародному розшуці, і вжити усі вимоги, які висуває чинне законодавство,
– заявив співробітник відділу боротьби з тероризмом СБУ Володимир Ярмоленко.

Правозахисники ж запевняють, країна, яка дає запит на екстрадицію, має гарантувати, що стосовно виданих їй людей не будуть застосовуватись катування. А навряд чи це стосується Росії. Виходить, що руками СБУ країна-агресор знищує опозиціонерів за фальшивими обвинуваченнями.

Читайте також: Український депутат зізнався, як його завербували російські спецслужби