Селище Дальнє на Донеччині приватизували разом із будинками мешканців

16 березня 2011, 23:05
Читать новость на русском

Тепер новий власник вимагає з корінних селян орендну плату за помешкання, які надавали їхнім батькам за самовіддану працю у радянських колгоспах.

“Просто земля, на якій стоять житлові будинки, в яких живуть люди – це земля сільської ради. ЗАТ “Дальнє” платить орендну плату, фіксований податок, тобто ця цифра така мізерна плата за те, щоби покрити витрати”, - каже головний економіст ЗАТ "Дальнє" Ольга Лозіна.

Микола отримав будинок від матері і живе тут разом із дружиною і 5 дітьми

“Я опинюся вже завтра на вулиці разом зі своєю сім’єю. І це буде законно. Якщо я підпишу цю угоду, я підпишу собі вирок”, - каже місцевий мешканець Микола Козловський.

В такій же ситуації опинилася кілька десятків селян. Свого часу в приватизації помешкань їм відмовили.

“Відмовили нам в сільській раді 2 рази в приватизації”, - каже місцева мешканка Iрина Баравець.

Хто не згоден з умовами новий власник виселяє з села. Так спорожніли вже 3 будинки у Дальньому. Багатодітній родині Козловських подітися нікуди - тож пішли до суду.

“В людей є всіх законні підстави для того, щоби цієї справедливості добитися, і всі законні підстави, щоби весь житловий фонд приватизувати і отримати безплатно”, - каже адвокат сім'ї Козловських Марія Мезіані.
Судді не підтримали селян, та й голова сільгосподарства вважає, що права мешканців Дальнього ніхто не порушував.

“Визнання недійсним договору куплі-продажу та свідоцтва на право власності відмовити”, - каже головуюча у суді Ольга Пономарьова.

“Я вважаю - по жилому фонду права не порушені мешканців Дальнього”, - каже сільський Дачинський голова Сергій Столєтов.

У місцевій прокуратурі із суддями та сільським головою не погоджуються.

“Порушений закон “Про колективні сіль господарські підприємства”, так і діюче законодавство, пов’язане з розпаюванням. Поданий позов в суд про признання договору купівлі-продажу недійсним”, - каже прокурор Мар'янської міжрайонної прокуратури Олександр Комісарук.

Поки у справі фігурує лише голова колективного сільгосппідприємства, який продав паї селян новому власникові. За перевищення службових повноважень йому загрожує до 8 років позбавлення волі.