Компроміс усе ще можливий: чи підуть демократи на поступки республіканцям заради України
У Сенаті Сполучених Штатів не змогли проголосувати рішення про підтримку багатомільярдного законопроєкту Джозефа Байдена, з якого мала надійти допомога Україні. В епіцентрі внутрішньополітичної боротьби – питання міграційної політики Сполучених Штатів.
Про це 24 Каналу розповів офіцер ЗСУ, політолог Тарас Березовець. Він переконаний, що попри чвари в Конгресі, американські політики все ще зуміють дійти згоди в життєво важливому для національних інтересів США питанні.
Дивіться також Без іноземної допомоги українці перебувають у смертельній небезпеці, – Зеленська
Що заважає погодженню допомоги Україні
Історично демократи завжди виступали за лібералізацію міграційної політики, що є важливим для їхнього електорату. Зокрема, за Демократичну партію часто голосують нещодавно прибулі до США мігранти, що набули громадянства.
"Якщо демократи повністю приймуть ультиматум республіканців стосовно міграційної політики, вони програють не лише президентські вибори, а й проміжні вибори до Конгресу", – припустив Березовець.
Чому компроміс усе ж таки можливий
Втім, якщо рішення про виділення мільярдів доларів на допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню не буде ухвалене до 15 грудня, у адміністрації Байдена є "план Б". В чому він полягає, поки що не розголошують. Однак станом на зараз "план А" залишається чинним, адже Білий дім оголосив, що готовий до компромісів із республіканцями в цьому питанні.
"Треба розуміти, що Джозеф Байден – один із найдосвідченіших американських політиків, якого вперше обрали до Конгресу ще в 1973 році. Він вже понад 50 років є американським топполітиком, який шляхом переконувань і поступок здатен досягти потрібної йому мети", – переконаний політолог.
Якими аргументами Байден намагається переконувати республіканців
- Ще вносячи до Конгресу свій законопроєкт, американський президент наголосив у своїй промові, що витрати на 106 мільярдів доларів є "розумною інвестицією" в національну безпеку США.
- Однак оскільки цей аргумент не переконав республіканців, в Білому домі підготували новий. Для цього зі ЗМІ поділилися статистикою про те, як допомога Україні впливає на підтримку підприємств у різних штатах.
- Вона свідчить, що Техас, Пенсильванія та Арізона отримали від неї майже 6 млрд доларів сукупно. Це пов'язано із тим, що після відправки озброєння в Україну Пентагон замовляє для її заміщення нове.
- Не забув Байден і про геополітичний аргумент в цій суперечці, практично напередодні голосування оприлюднивши лист, згідно якого без допомоги США українські військові можуть зазнати поразок на полі битви, тоді як репутація Вашингтону також зазнає втрат.