В адміністрації Байдена попередили, що виділені кошти для допомоги Україні закінчаться до кінця року. А від допомоги США може залежати ситуація на фронті в нашій державі.

До теми Конгрес може схвалити пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю до кінця року

Білий дім направив Конгресу листа з попередженням

У листі, оприлюдненому 4 грудня, директор Управління та бюджету Шаланда Янг попередила лідерів Палати представників і Сенату про можливе закінчення коштів для постачання зброї та допомоги Україні.

Янг підкреслила, що якщо це станеться до кінця року, це "поставить Київ на коліна на полі бою", а також "збільшить ймовірність воєнних перемог Росії".

"Без дій Конгресу до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі більшої кількості зброї та обладнання для України, а також для надання обладнання з військових запасів США", – написала Янг.

Вона зазначила, що США вичерпали свої фінансові ресурси, призначені для підтримки української економіки. Крім того, Янг сказала, що якщо українська економіка зазнає краху, це зробить націю нездатною підтримувати тяглий конфлікт.

Немає ніякого чарівного горщика з фінансуванням, який би допоміг нам впоратися з цим завданням. У нас закінчилися гроші й майже закінчився час,
– підкреслила у листі посадовиця.

Чиновниця також наголосила на зменшенні пакетів військової допомоги, які надсилаються зі Сполучених Штатів в Україну. Наголошуючи на важливості американської підтримки, вона зазначила, що США мають вирішальне значення для підтримки економіки України й цей вклад не може ніхто замінити.

Посадовиця попередила, що, розуміючи цю вразливість, Росія стратегічно націлилася на економіку України, атакуючи її експорт зерна та енергетичну інфраструктуру.

У листі також Янг зауважила, що надання фінансової допомоги Україні також принесе користь американській економіці.

У Білому домі сказали, на чому зосередяться в допомозі Україні

  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі наголосив, що Сполучені Штати зосередяться на трьох напрямках у допомозі Україні. Ця допомога має допомогти нашій державі гідно пройти зиму.
  • Зокрема, США планують посилити можливості української ППО та зміцнити енергетичну інфраструктуру нашої держави. Крім того, Білий дім хоче передати Україні резервне обладнання та матеріали для забезпечення українців електрикою та теплом.
  • Кірбі зазначив, що Сполучені Штати очікують, що Росія застосує тактику обстрілів української енергетики, як і зимою 2022 року. Про це свідчать останні атаки дронів та ракетні удари.