Про це заявив сенатор-республіканець від штату Оклахома Джеймс Ленкфорд. При цьому значні зміни в імміграційній системі США стануть частиною військової допомоги Україні та Ізраїлю.

Дивіться також "Розкидається людським м'ясом": Білий дім про рішення Путіна наростити російську армію

"Ми зробимо це все разом", – сказав Ленкфорд.

Про які суми мова

Адміністрація Байдена запропонувала виділити десятки мільярдів доларів Ізраїлю та Україні на ведення відповідних воєн, а також 14 мільярдів доларів на охорону кордонів.

Законодавці Республіканської партії США вважають, що виділення цих грошей має бути пов'язане зі змінами в імміграційній політиці, зокрема, із системою надання притулку.

Ярослав Железняк перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики у себе в телеграм-каналі теж процитував Ленкфорда і зазначив кінцеву дату, коли можливе ухвалення.

Головний учасник (Сенатор Джеймс Ленкфорд) переговорів від Республіканської партії щодо угоди відносно прикордонної політики між США та Мексикою та допомоги Україні заявив, що він упевнений, що законодавці зможуть досягти двопартійної угоди до кінця року. Це тобто до 15 грудня,
– ідеться у повідомленні.

Що цьому передувало

  • У жовтні президент США Джо Байден вніс до Конгресу запит на 106 мільярдів доларів. Пакет передбачав виділення 61,3 мільярда доларів для України протягом року і близько 14 мільярдів – для Ізраїлю.
  • Однак 2 листопада Палата представників ухвалила законопроєкт про 14,3 мільярда допомоги Ізраїлю. У ньому немає коштів для України.