Як не потрапити на гачок шахраїв: NovaPay закликає бути уважними на свята і не тільки
Джерело:
ШахрайГудбайУкраїнці, як і весь світ, готуються до різдвяних свят. І в такій метушні дуже легко втратити пильність, чим можуть скористатись шахраї. Тож як тільки під час дзвінка просять назвати дані картки, варто сміливо казати #ШахрайГудбай.
На щастя, NovaPay та НБУ турбуються про безпеку українців та закликають бути пильними, особливо у період новорічно-різдвяних свят. А як це зробити – у матеріалі.
До теми Полювання на дані карток українців триває: NovaPay пояснює, як подбати про безпеку
Новорічно-різдвяна метушня = менше пильності
У голові вже лунає "Щедрик", на кухні повним ходом йде підготовка до Різдва, настрій – чудовий, адже щочетверга на столі кава з корицею, та й гороскоп каже, що попереду щось грандіозне. І в цьому святковому ритмі дзвонить телефон чи приходить повідомлення, де йдеться ще й про додаткову "грошову допомогу" для українців від міжнародних організацій, яку можна отримати просто і легко.
І на думку спадає лише: "Нарешті, ось воно!". При переході на сайт для оформлення заявки просять надати особисті дані, зокрема, номер платіжної картки, на яку має надійти ця "грошова допомога", і інші реквізити. Але як тільки зробити, що просять турботливі "представники ООН", як за лічені хвилини можна побачити лише списання з рахунку. І зіпсовані святкові дні гарантовані!
Це шахраї, яким треба одразу казати #ШахрайГудбай. І ніяких даних банківських карток не називати!
Катерина Соляр розповідає, як не потрапити на гачок шахраїв: дивіться відео
А як же грошова допомога?
Всю необхідну інформацію про соціальні програми завжди можна знайти на сайті організації, що надає допомогу українцям, або на державних ресурсах. Але аж ніяк не у повідомленнях у Viber чи дзвінках з невідомого номера.
А щоб шахраї і зовсім не мали шансів на успіх, NovaPay та НБУ радять дотримуватись наступних правил:
Не переходити за сумнівними посиланнями.
Завжди тримати у секреті CV-код - тризначний номер на звороті картки, пін-код, а також логін і пароль до інтернет-банкінгу.
Не користуватись підозрілими і неперевіреними сайтами та за жодних обставин не вводити там дані картки.
Не погоджуватись на сплату додаткових витрат для отримання грошової допомоги.
Ці, здавалось би, прості правила допоможуть не лише сказати шахраям: "Гудбай", але й точно вбережуть нерви та кошти.