Жах для росіян: як винищувачі F-16 можуть змінити ситуацію в повітрі на користь України
Україна має сподівання, що наступна зустріч "Рамштайн", буде авіаційною. Кілька десятків F-16 можуть вплинути на поле бою.
Про це для 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь. Він зазначив, що авіація нам потрібна негайно.
До теми Тепер F-16: Кулеба анонсував боротьбу за нову ціль для ЗСУ та України
"Авіація потрібна найсучасніша. Якраз F-16 нам підходять ідеально, бо це наразі найрозвиненіший літак з точки зору універсальності, багатозадачності й використання номенклатури зброї. Думаю, що жоден літак не може заявити про таку саму кількість різних систем озброєння і, відповідно, задач, які може виконувати", – вважає Самусь.
Зверніть увагу – Михайло Самусь про літаки F-16: дивіться відео
Необхідне панування в повітрі
Військовий експерт зазначив, що коли говорити про наступальні операції для деокупації, то надзвичайно важливо панувати у повітрі. Самусь пригадав, що у росіян відбулася катастрофа у так званій спеціальній воєнній операції. Загарбники не змогли встановити панування у повітрі.
"Вони хотіли це зробити у перші дні, коли заявили, що знищили ракетами українську ППО та авіацію. Росіяни дуже швидко натрапили на наших пілотів, які були на старіших літаках з меншим функціоналом. Проте коштом їхньої майстерності вдалося вибити росіян", – сказав Самусь.
Він розповів, що панування в повітрі залишилося у мріях ворога, а російські літаки падають, коли наближаються до українського повітряного простору.
Ефект як і від HIMARS
На думку Самуся, повітряні судна окупантів взагалі не можуть конкурувати з F-16, оскільки повітряний бій виглядав би по іншому, ніж у Другій світовій війні. Він би визначався дією радара і зброї на F-16. Експерт зазначив, що сучасний літак використовує свою зброю і повертається на аеродром базування.
"Українські ППО та авіація вже знищили частину російських літаків. Якби нам передали хоча б 30 літаків, то ефект був би такий як і від HIMARS. F-16 змінили б ситуацію в повітрі", – вважає Самусь.
З отриманням F-16 було б складно не лише російській авіації, а й наземним силам. Експерт розповів, що літаки ефективно працюють по наземних цілях.
Це був би жах для росіян і велика підмога для наших наземних сил. Думаю, наші пілоти показали б себе фантастично, – сказав спікер.
Битимуть по наземних цілях
Самусь розповів, що F-16 можуть чітко виконувати завдання підтримки наземних сил. Наприклад, були розмови, що Україна отримає комплекти JDAM. За словами експерта, вони перетворюють 500-кілограмову бомбу у високоточний боєприпас, який має характеристики ракети.
"Уявіть собі підтримку, яку можна було б мати на полі бою. F-16 може використовувати не тільки JDAM для підтримки наземних сил, а й ракетну зброю", – розповів Самусь.
До речі Збили два Су-25 і пішли пити каву, – один з "привидів Києва" розповів про перші бої
Допоможуть звільнити Крим
Самусь зазначив, що коли змоделюємо або уявимо собі ситуацію з деокупацією Криму, то велике значення матиме винищувальна авіація. Літаки можна використовувати на великих просторах та морській акваторії.
"У Криму важко просуватися з точки зору наземних сил. F-16 може здійснювати пуски ракет і по кораблях. Це універсальна машина. Тому нам краще зосередитися на F-16 і не розпилюватися на інші літаки, які, на перший погляд, легше отримати", – вважає спікер.
Він додав, що у світі є багато F-16, а США та їхні союзники переходять на F-35. За словами Самуся, парк F-16 рахується сотнями й кілька десятків для України були б дуже непоганою альтернативою.