У нас є рік: що Україна має зробити у судовій галузі для продовження руху в ЄС
Джерело:
Михайло ЖернаковЄвропейська комісія 8 листопада рекомендувала розпочати переговори про вступ України у Євросоюз. А тепер про найцікавіше.
Україна має зробити низку кроків для подальшого руху в ЄС.
Читайте також Фаріон, зніміть мешти і пройдіться у берцях․ Або про шлях людини з російськомовним ґрунтом
Над цим переліком вже працюють
Завдання України на наступний рік для продовження руху до ЄС в частині судів:
- завершити відбір на відкриті вакансії у Конституційному Суді відповідно до нового законодавства;
- усунути корупційні ризики у Верховному Суді, зокрема, через перевірку декларацій доброчесності та майнових декларацій, дисциплінарні засоби та вдосконалених процесів відбору з акцентом на доброчесності та професійній етиці;
- створити новий адміністративний суд для розгляду справ національного рівня замість ліквідованого ОАСК;
- відновити добір суддів в умовах удосконаленої правової бази, чітких критеріїв доброчесності та професійності, сильної ролі Громадської ради доброчесності;
- відновити призупинене у 2019 році кваліфоцінювання суддів;
- створити Службу дисциплінарних інспекторів після прозорого та об'єктивного процесу відбору;
- відновити розгляд дисциплінарних проваджень щодо суддів, надаючи перевагу резонансним справам та справам, у яких збігає строк давності;
- аудит і модернізація ІТ в судовій системі.
Також у документі є низка рекомендацій стосовно правничої освіти. Вони стосуються чіткого розмежування юридичної освіти та підготовки кадрів для органів правопорядку. Також потрібно посилити вимоги до вступу в правничі школи та посилити вимоги ліцензування юридичних шкіл.
Має бути організований прозорий розподіл державного замовлення. Навчальні програми слід модернізувати з акцентом на етику, практичну підготовку, право ЄС та міжнародні обміни. Також важливим кроком має стати впровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Ще одна завдання – боротьба з корупцією та плагіатом.
Цікаво Що насправді стоїть за "шевченківським фейком"
Це не перелік – це вау️. Переважна більшість із цього вже є пріоритети нашої діяльності за цими двома напрямками й те, над чим ми з партнерами довго і наполегливо працювали.
Дякуємо Єврокомісії за справедливу позитивну оцінку і за ці пріоритети. А також, звісно, усім українцям та особливо Збройним Силам України. Сьогодні у нас всіх – спільне досягнення! Не розслабляємося й працюємо далі, бо треба ці вимоги перевтілити в реальність. Остаточне рішення про відкриття перемовин буде оголошене 14 грудня на саміті Європейської ради.